Podpora technického vzdělávání v Uherském Brodě

Fakulta strojní VŠB-TUO podepsala memorandum o vzájemné spolupráci a podpoře technického vzdělání v mikroregionu Uherský Brod, a to s Českou zbrojovkou a Střední školou – Centrem odborné přípravy technické Uherský Brod.

Cílem vzájemné dohody, kterou za Fakultu strojní podepsal proděkan pro Bc. a Mgr. studium Vojtěch Graf, je podpořit v regionu vzdělávání v oblasti strojírenství a rozvíjet u žáků střední školy a zaměstnanců firmy znalosti a dovednosti, které jim v budoucnu pomohou uplatnit se na trhu práce či studovat na vysoké škole.

Konkrétně je v plánu spolupráce na odborných workshopech a konferencích nejen pro zaměstnance zbrojovky, ale také žáky místní střední školy. Zatímco Fakulta strojní se zavázala podílet se na výuce, Česká zbrojovka přislíbila přípravu odborných přednášek na témata z praxe nejen pro posluchače vysoké školy, ale i žáky ze SŠ – Centra odborné přípravy technické. Zároveň by měla spolupracovat při výběru témat maturitních, bakalářských i diplomových prací.

Vloženo: 7. 2. 2023
Útvar: FS - Fakulta strojní