Platnost příspěvku skončila 29. 2. 2024!

Slavnost pasování na Křemíky

Vzpomínají absolventi Hutnické fakulty 1973.

Ing. Jarmila Pohlová a Ing. Jiří Žebrák, které letos čeká Zlatá promoce, vzpomínají na slavnost pasování na Křemíky.

Jednalo se o neoficiální akci pasování na budoucí první absolventy nového oboru Systémové inženýrství dne 5. 1. 1973 v Ostravě-Porubě tehdy na Hutnické fakultě. Obor vznikal postupně od roku 1968 z oboru Průmyslové inženýrství, který jsme studovali z počátku na Hornicko-geologické fakultě. V roce 1970 byl organizačně převeden na Hutnickou fakultu, kde vznikla katedra Systémového inženýrství pod vedením prof. Ing. Jindřicha Mikesky, DrSc. Po dohodě s vedením katedry jsme připravili pasování jako studentskou akci (podobně jako Skok přes kůži u hutnických oborů). Na ní byli pasováni studenti z pátého ročníku v roce 1973 včetně jejich pedagogů z katedry. Akce se stala potom tradiční pro následující absolventy tohoto oboru na VŠB- TUO později převedeného na Ekonomickou fakultu.

Fotografie a text: Ing. Jarmila Pohlová a Ing. Jiří Žebrák, absolventi HUF 1973

Vloženo: 10. 2. 2023