Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2024!

Světluška se chystá na další sérii Nočního běhu, ten letos poprvé přiveze i do Českých Budějovic

Světluška se chystá na další sérii Nočního běhu, ten letos poprvé přiveze i do Českých Budějovic
Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, spustila registrace na svou největší každoroční událost – Noční běh pro Světlušku. Kromě tradičních měst poprvé rozsvítí i České Budějovice.

Celá štafeta běhů odstartuje za měsíc, a to v Ostravě (23. 3.). Poté se Světluška vydá do Plzně (30. 3.), Jihlavy (13. 4.), Prahy (27. 4.), Brna (4. 5.), Českých Budějovic (11. 5.) a cílovou rovinku proběhne v Olomouci (18. 5.). Součástí pětsetikorunového startovného je sportovní vak HANNAH buď v kombinaci se sportovní čepicí, nebo čelovkou. Motto letošního běhu návštěvníky láká výzvou „Vzhůru na oběžnou dráhu Nočního běhu pro Světlušku“. Tematicky proto běhy doplní nejen hvězdná hudební vystoupení, ale i doprovodný program pro běžce ve spolupráci s Tomášem Bubákem – mistrem České republiky a Evropy v yoyování. Na běhu se poprvé objeví také světluščí osvětové stánky. Registrace na běhy jsou spuštěny na www.behprosvetlusku.cz.

Běžecká premiéra tento rok čeká České Budějovice, které přidala Světluška na seznam tradičních šesti měst (Praha, Brno, Plzeň, Jihlava, Ostrava a Olomouc). „České Budějovice byly jasnou volbou. Mne osobně to tam táhne jako rodačku, ale tím hlavním důvodem je skvělá spolupráce s Českým rozhlasem České Budějovice a budějovickým volejbalem, krásné prostředí a také komunita zrakově hendikepovaných a organizací, které Světluška v Budějovicích podporuje,“ vysvětluje ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová k výběru nové lokace.

Součástí kampaně s vesmírným mottem „Vzhůru na oběžnou dráhu Nočního běhu pro Světlušku“ jsou letos videopozvánky s Bárou Polákovou, Janem Hájkem a Naomi Adachi, které v produkci Punk Film režíroval Matyáš Fára.  O doprovodný program, který jde s mottem ruku v ruce, se letos postará Tomáš Bubák, kterému bude symbolicky běhat a létat yoyo na provázku. Účastníci se budou také moci vyfotit s maskotem letošní sezóny – světluščím astronautem. Všechny běžce opět čeká hudební rytmické rozproudění DJs a kapel, pražské běžce před startem rozehřeje zpěvačka Bára Poláková, Brno a Ostravu Michal Horák a Plzeň kapela The Shifters.

Na každém z běhů bude možnost přihlásit se jako dobrovolný trasér pro zrakově hendikepované sportovce a vyzkoušet si na světluščích stáncích pomůcky pro zrakově hendikepované, simulované zrakové vady a smyslové hry i sportovní vybavení. „Světluška si spolu s Českým paralympijským výborem vzala za cíl, že do dvou let vybuduje databázi proškolených trasérů a průvodců pro zrakově hendikepované sportovce. Na každém z běhů proto využijeme příležitost oslovit běžce, kteří s posláním Světlušky souzní, a nabídneme možnost stát se trasérem třeba pro nevidomého běžeckého lyžaře nebo pilotem pro tandemového cyklistu,“ vysvětluje propojení světluščích aktivit Gabriela Drastichová.

Na místě budou k dispozici také čerstvé mošty a veganské svačinky od generálního partnera Kaufland a stánkek hlavního partnera Hannah, kde si běžci vyzkouší aktivity poslepu a budou moci zakoupit sportovní vybavení. Partner Forvia Hella se ve všech městech postará o světelné značení tras. Čelovky nezbytné pro noční výběh zajistí partner Emos a Světlušku podpoří opět také Česká spořitelna.

Ve všech městech budou mít běžci na výběr z kratšího nebo delšího okruhu. Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost.

Zakoupení vstupenek na Noční běh pro Světlušku je možné zde

 
O Světlušce
Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se Světluška snaží dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozděluje celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk. Více na www.svetluska.net.
Mediální servis: Karolina Žampachová | karolina.zampachova@rozhlas.cz | +420 732 541 449 |
Vloženo: 7. 3. 2023
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět