Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2024!

Basketbalové derby 2023: vzniká nová tradice?

Basketbalové derby 2023: vzniká nová tradice?
V úterý 7. března v 19:00 odstartovalo ve vyprodané ostravské hale Tatran druhé basketbalové derby v rámci utkání Univerzitní basketbalové ligy (UBL). Z vítězství se opět radovali hráči Ostravské univerzity v poměru 96:85.

O výsledků utkání se rozhodlo v průběhu druhé čtvrtiny, kdy svěřence trenéra Romana Valy postihl „herní výpadek“. Domácí tým OU tak získal rozhodující náskok, který pak po zbytek utkání kontroloval. Ke konci třetí čtvrtiny se týmu VŠB-TUO podařilo stáhnout bodové manko na rozdíl pouhých 5 bodů. Bohužel se jim však až na výjimky nedařila střelba za 3 body, v kombinaci s vlastními chybami se připravili o možnost zvrátit konečný výsledek utkání a překvapení se nekonalo. Tým Ostravské univerzity si tímto vítězstvím zajistil postup do další fáze UBL z prvního místa.

Vysokoškoláci z „Báňské“ mají postup ve vlastních rukách, jelikož na domácí půdě porazili celek UP Olomouc o patnáct bodů a v posledním utkání základní části 16. 3. 2023 na půdě soupeře nesmějí prohrát o více než 15 bodů. Nejlepšími hráči utkání na obou byli shodou okolností studenti zařazeni do projektu UNIS. Nejlepším hráčem VŠB-TUO a zároveň nejlepším střelcem utkání se 36 body byl Matěj Snopek. Na straně vítězů to byl Lukáš Bukovjan, který zaznamenal 14 bodů a byl vyhlášen MVP utkání. 

Zápas měl také charitativní rozměr, jelikož část výtěžku ze vstupného bude použita ve prospěch rehabilitace kamaráda Milana France, jenž měl vážný úraz, který značně zkomplikoval jeho život. Další nemalou částkou přispěli také sponzoři utkání.  

Ohlasy k utkání si lze přečíst také zde.  

Děkujeme všem za podporu. 

 

Text: Roman Vala 

Foto: Deník/Ondřej Kovalčík a Vojtěch Kříž

Zdroj: Moravskoslezský deník 

Vloženo: 10. 3. 2023
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět