Proběhlo jarní zasedání Vědecké rady VŠB-TUO

Při příležitosti Dne učitelů, který se koná 28. března, slavnostně zasedala Vědecká rada VŠB-TUO.

Po zahájení a projevu rektora, prof. RNDr. Václava Snášela, CSc., následovalo udělení čestného titulu Doctor honoris causa významnému absolventovi naší univerzity, uznávanému zahraničnímu odborníkovi, prof. Ing. Peteru Filipovi, DrSC. Kromě čestného titulu získal profesor Filip i bronzovou plaketu, která vznikla v dílnách uměleckých slévačů Fakulty materiálově-technologické. „Jde o první udělení této plakety, kterou se univerzita nově rozhodla udělovat i jako fyzický symbol tohoto ocenění,“ vysvětluje rektor Snášel, který  předal také pamětní medaili Georgia Agricoly prof. RNDr. Radimu Blahetovi, CSc. in memoriam. Medaili převzala manželka pana profesora.

Na zasedání také tradičně proběhlo představení nových docentů a předaní jmenovacích dekretů a slavnostní promoce absolventů doktorského studia. Rektor předal diplomy absolventům studia MBA. Proběhlo také předání ocenění za získání významných projektů národní a mezinárodní úrovně v hodnotě nad 100 mil. Kč v roce 2022. Na zasedání Vědecké rady byly představeny i nové řetězy: rektora, prorektorů a děkanů.

Vloženo: 23. 3. 2023