Jarní Mineralogické setkání 2023 na VŠB-TUO přiblíží návštěvníkům krásy neživé přírody

Jarní Mineralogické setkání 2023 na VŠB-TUO  přiblíží návštěvníkům krásy neživé přírody
Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO pořádá v sobotu 15. dubna 2023 v prostorách Univerzitní auly již tradiční jarní Mineralogické setkání. Prodejní výstava minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin začne v 9 hod.

Akce se zúčastní přes 100 vystavovatelů z Čech, Moravy, Slovenska i Polska, kteří návštěvníkům nabídnou minerály a zkameněliny ze všech koutů světa, autorské šperky a dekorace, které budou na místě i k zakoupení. K vidění zde budou i předměty spojené s geologickou a hornickou činností či odborná literatura. „Součástí výstavy bude i doprovodný program s geovědní a environmentální tematikou, který připravují pracoviště pořádající fakulty. Ukážeme leštění minerálů, představíme práci zeměměřiče, návštěvníci si budou moci najít fosilii v písku, vyrobit geošperk či svíčku nebo si zkusit zábavné třídění odpadu,“ přibližuje program Martina Polášková, organizátorka akce.

Veřejnosti budou po celou dobu konání akce přístupné i rozsáhlé mineralogické, petrografické, regionálně-geologické, paleontologické a ložiskové sbírky Geologického pavilonu prof. Pošepného, V pavilonu, který se nachází vedle Univerzitní auly bude k vidění také model kostry Tyranosaura. Mineralogická setkání se na VŠB-TUO konají od roku 2003 vždy v jarním a podzimním termínu. V současné době každou akci pravidelně navštíví více než 1500 návštěvníků a vystavuje zde přes 100 vystavovatelů.

Vloženo: 12. 4. 2023