Den Zlepši si techniku přilákal na VŠB-TUO více než tisícovku dětí a juniorů

Na VŠB – Technické univerzitě Ostrava se minulý týden konal Den Zlepši si techniku. Tradiční přehlídku techniky a technických oborů si nenechalo ujít na 1200 žáků ze základních a středních škol.

Dopolední program nabídl oblíbené science show, komentované ukázky technologií a technických profesí, které neodmyslitelně ovlivňují náš život. Děti a junioři si užili i představení VIDA Science Center a mohli se účastnit dvou soutěží: Kybernetické olympiády a Soutěže robotů.

„Letos jsme propojili dvě významné akce naší univerzity do jednoho celodenního programu a věnovali se podpoře podnikavosti a kreativity na základních a středních školách,“ komentuje Jarmila Černá, jedna z organizátorek Dne Zlepši si techniku. Na VŠB-TUO jsme přesvědčeni, že kreativita a podnikavost jsou v technice a inovacích naprosto nezbytné, a proto nás zajímá, jaké jsou zkušenosti učitelů a jak s potřebami škol efektivně propojit naše vlastní programy.

Čísla ze Dne Zlepši si techniku:

Počet základních škol: 22

Počet středních škol: 11