1. Máj na VŠB-TUO

Byl pozdní večer, 1. Máj, večerní Máj byl lásky čas.. Jak to mají s 1. květnem naši zaměstnanci?

1. květen, chcete-li 1. máj je v České republice spojený se dvěma svátky. Tím prvním je svátek zamilovaných, tím druhým je svátek práce. My se rozhodli oba svátky spojit dohromady a zeptali jsme se našich pedagogů, co mají na své práci nejradši.

Jakub Čubík

Nejraději mám tu volnost a kreativitu. U nás se vám totiž může stát, že každý den v týdnu děláte něco jiného!

Jana Petrů

Naplňuje mě podílení se na rozvoji naší univerzity. Vědomí, že naše společná práce přispívá nejen k rozvoji naší alma mater, ale také k přechodu Moravskoslezského regionu na „chytrý region“, je motivující do budoucna pro vyhledávání nových příležitostí. Za dobu mého působení na Fakultě strojní VŠB-TUO se nám podařilo zabezpečit moderní a inovativní vybavení, které je využíváno pro vzdělávání studentů, slouží výzkumníkům a také firmám pro řešení technologických výzev. Dnes se pyšníme excelentní infrastrukturou v mezinárodním měřítku v oblasti strojírenské technologie, metrologie a 3D tisku. Aktivně spolupracujeme s velkými průmyslovými partnery, malými i středními firmami a je evidentní, že jim máme co nabídnout. To vše je velmi uspokojující a inspirativní do další práce.

Marek Pagáč

Nejradši mám kreativní a tvůrčí činnost při práci. Baví mě motivovat a inspirovat studenty a také popularizovat vědu.

Igor Ivan

Nejraději mám na své práci možnost potkávat se a spolupracovat se zajímavými lidmi, kteří něco dokázali, a zároveň možnost učit se od nich (člověk se učí celý život). Motivující je zároveň šance pracovat na zajímavých projektech a přispívat k rozvoji něčeho tak velkého, jako je naše univerzita. Ale nezapomínejme, nejen prací živ je člověk.

Michal Faltejsek

Na práci BIM manažera na VŠB-TUO mě nejvíce baví možnost realizovat inovativní možnosti a nápady, zkušenosti. Jistá volnost a podpora, která mi byla s touto pozicí dána při zavádění BIM a inovací v oblasti digitalizace staveb a procesů, je přesně tím, co člověk v takové pozici potřebuje. To mám na té práci nejradši.

Vloženo: 1. 5. 2023