CENIA a VŠB-TUO navázaly spolupráci

VŠB – Technická univerzita a CENIA, česká informační agentura životního prostředí, podepsaly memorandum o spolupráci.

Za rektorem VŠB-TUO prof. RNDr. Václavem Snášelem, CSc., dorazili ve čtvrtek 18. května zástupci společnosti CENIA v čele s jejím ředitelem Miroslavem Havránkem, aby podepsali dohodu o spolupráci.

Organizace mohou spolupracovat zejména ve výzkumu environmentálních dat, elektromobility, kontaminace a starých ekologických zátěží a technické ochrany životního prostředí. Společnou řeč našli pánové také u poválečné obnovy životního prostředí Ukrajiny a přechodu tamního průmyslu na současné evropské standardy.

Na své si přijdou i studenti VŠB-TUO, kteří se mohou do CENIA přihlásit na stáže. Agentura dlouhodobě spolupracuje s Fakultou bezpečnostního inženýrství a v současné době připravuje projekt s Hornicko-geologickou fakultou.

Vloženo: 18. 5. 2023