Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2024!

Junior univerzita VŠB-TUO chystá slavnostní promoce

Junior univerzita VŠB-TUO chystá slavnostní promoce
VŠB – Technická univerzita Ostrava je škola otevřená všem generacím.

Studentky a studenty Junior univerzity VŠB-TUO, unikátního systému mimoškolního neformálního vzdělávání pro žáky základních a středních škol, čekají v úterý 6. června 2023 od 17:00 slavnostní promoce. Ty se za přítomnosti vedení univerzity, rodičů a dalších hostů uskuteční v Univerzitní aule. 

Na promocích získají ocenění nejen studenti Junior univerzity, ale také její lektoři a popularizátoři za svou práci. „Junior univerzita VŠB-TUO byla otevřena v říjnu 2021. Někteří dnešní promující ji navštěvují od počátku, jiní se připojili v průběhu loňského a letošního roku. Na slavnostních promocích dnes oceníme 89 studentů,“ říká Jarmila Černá, koordinátorka Junior univerzity. Studenti získají jeden z titulů Junior, Kadet či Expert, někteří z nich různé odznaky odbornosti a oborové diplomy. „Velmi nás těší zájem dětí a mladých lidí o techniku, přírodní vědy i ekonomiku. Zaslouží si uznání a motivaci k pokračování ve studiu. Věříme, že tato slavnostní příležitost bude pro studenty i jejich rodiny velkým zážitkem.“ 

Junior univerzitu navštěvuje téměř 600 nadšenců pro techniku a přírodní vědy, kterým nabízí kroužky, workshopy, přednášky, expedice, letní školy nebo mentoring v mnoha oblastech. Jednoduchou registrací na webových stránkách získají zájemci širokou nabídku programů vhodnou pro jejich věk. Navíc mají přehled o lektorech jednotlivých programů i oborech univerzity. Studenti si vybírali programy podle svého věku, přidat do Junior univerzity se mohli v průběhu celého roku. 

VŠB – Technická univerzita Ostrava je škola otevřená všem generacím. Má vlastní mateřskou školu, pro žáky a žákyně základních a středních škol je tady Junior univerzita, vzdělává také v rámci kurzů celoživotního vzdělávání nebo Univerzity 3. věku.

 

Vloženo: 5. 6. 2023
Kategorie:  Tiskové zprávy
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět