Spolupráci v rámci Fraunhoferovy inovační platformy nově přibližuje i newsletter

Fraunhoferova inovační platforma FIP-AI@VSB-TUO, která propojuje VŠB-TUO s dvěma instituty německé výzkumné Franhoferovy společnosti, bude o svých aktivitách, výsledcích výzkumu i možnostech spolupráce pravidelně informovat prostřednictvím online newsleteru. Jeho první číslo vyšlo na konci června.

Věřím, že newsletter bude užitečným zdrojem informací o našich společných aktivitách a inspirací pro nalezení nových témat spolupráce. Uvítáme vaše podněty a náměty,“ uvedla mimo jiné v úvodním slovu ředitelka FIP-AI@VSB-TUO a prorektorka pro VaV Jana Kukutschová.

V tuzemsku ojedinělá platforma propojuje VŠB-TUO s dvěma instituty Fraunhoferovy společnosti, která je největší organizací v oblasti aplikovaného výzkumu a vývoje v Evropě.  FIP-AI@VSB-TUO umožňuje Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology IWU, Fraunhofer Institute for Chemical Technology ICT a VŠB-TUO společně hledat  řešení pro udržitelnější průmyslové výroby s využitím umělé inteligence, výpočetní techniky nové generace, materiálového či energetického výzkumu.

První číslo newsletteru je dostupné zde

Vloženo: 3. 7. 2023
Útvar: 9320 - Řízení VaV + PhD Akademie