Principia Cybernetica 2023

Zástupci ze 20 pracovišť ČR a SR se sjeli do Ostravy na setkání kateder automatizace, kybernetiky a informatiky.

Katedra automatizační techniky a řízení (Fakulta strojní) převzala štafetu a v prvním zářijovém týdnu hostila každoroční setkání kateder automatizace, kybernetiky a informatiky technických vysokých škol a univerzit z České a Slovenské republiky (Principia Cybernetica 2023).

Na 46. setkání v Ostravě dorazili zástupci ze 20 pracovišť, celkem 53 akademických pracovníků. Osobní setkání umožňují pracovníkům univerzit navázat nové kontakty a rozšířit svou síť profesionálních vztahů s cílem budovat budoucí spolupráci.

První den proběhlo vzájemné představení pracovišť, seznámení se s personálními změnami, aktuálními výzvami jak v oblasti výuky, dopady na úspěšnost studentům po covidové pandemii nebo řešení vědecko-výzkumných úkolů.

Účastnici si následující den užili komentovanou prohlídku areálu Dolních Vítkovic a odpoledne pak v porubském kampusu univerzity si prohlédli laboratoře automatizace, robotiky, RFID nebo superpočítač.

Poslední den pak i část zájemců vyrazila na univerzitní festival Art & Science, kde studenti a zaměstnanci představují vědu netradičním způsobem pro středoškoláky a veřejnost.

Setkání kateder probíhá od roku 1978, v Ostravě se konalo hned druhé setkání. Od té doby akci naše univerzita hostila celkem 6x, naposledy před 18 lety.

Vloženo: 11. 9. 2023
Útvar: 352 - Katedra automatizační techniky a řízení