Žereme techniku a udržitelnost

Od pondělí 18. září mají studenti a zaměstnanci VŠB-TUO možnost ve stravovacích zařízeních univerzity využívat znovupoužitelné krabičky a kelímky.

I takto chce univerzita, ve spolupráci s REkrabičkou, šetřit přírodu.

Jak to funguje?

Necháte si dát jídlo a pití do vratného obalu

V menze či bufetu požádáte kuchaře o naservírování jídla s sebou do REkrabičky místo na talíř. Místo kelímku dostanete pití automaticky do REkelímku. Na pokladně vám bude kromě jídla a pití naúčtovana i vratná záloha (80 Kč za REkrabičku, 50 Kč za REkelímek) a manipulační poplatek 5 Kč za každou krabičku, kelímky jsou zdarma. V menze vám bude celková částka odečtena ze školní karty, v bufetu můžete využít i platbu kartou a v hotovosti.

Užijete si čerstvé jídlo a pití bez odpadu

Díky REkrabičce chutná vše lépe. Pevný uzávěr uchová jídlo vždy čerstvé a tam kde má – v REkrabičce. Svou porci si můžete ohřát i v mikrovlnné troubě, a to bez víčka a na střední stupeň. A REkelímek? Tomu zase sluší všechny nápoje!

Vrátíte obaly, vyzvednete si dobrý pocit a zálohu

REkrabičky i REkelímky můžete vrátit na kterékoliv provozovně v rámci univerzity, kde dostanete zpět vratnou zálohu. A to v hotovosti, nebo na školní kartu. Platí, že:

• REkrabičky vracejte bez zbytků jídla (vytřené a opláchnuté). REkelímky vracejte i neumyté.
  • Vratná záloha vám bude vyplacená za krabičky a kelímky s klasickým poškozením (např. lehce poškrábané). Za obaly prasklé, rozlámané vám vratná záloha vyplacena nebude.

Benefity služby?

Pomůžete přírodě

Každá krabička a kelímek se dají použít až 400x a nahradit tak stejný počet jednorázových obalu. Proto od začátku roku 2024 přejdeme pouze na vratné obaly.

Ušetříte

Zatímco za menu box zaplatíte 10 Kč, manipulační poplatek za REkrabičku je jen 5 Kč. Kelímky vás stály 3 Kč, zatímco REkelímky máte zdarma. Úspora financí je tedy jasná!

Obaly jsou stylové, vyrobené v Česku, BPA free a dobře těsní.

Vloženo: 19. 9. 2023