Kolektiv autorů CPIT získal prestižní ocenění od Japan Institute of Metals and Materials

Profesoři B. Strnadel, H. Fukotomi, O. Umezawa a E. Kobayasi získali od Japan Institute of Metals and Materials (JIM) cenu za nejlepší vědecko-výzkumný výsledek roku 2021.

Publikace Preferential Dynamic Grain Growth Mechanism Enabling the Control of Microstructure and Texture by High Temperature Deformation: Experimental Evidence and Applicability vznikla v rámci řešení projektu Inovativní léčebné metody pohybového aparátu v úrazové chirurgii, který jmenovaní autoři řešili na Centru pokročilých inovačních technologií v letech 2019-2022 ve spolupráci s Yokohama National University, Tokyo Institute of Technology a Ibaraki University. V oceněné publikaci byly objasněny mechanismy vývoje textury za zvýšených teplot u Al-Mg slitin a dynamika pohybu dislokací v závislosti na napětí a rychlosti deformace. Poznatky budou uplatněny při vývoji materiálů pro zdravotnictví.

Prof. Hiroshi Fukutomi v zastoupení převzal cenu prof. Bohumíra Strnadela od presidenta Japan Institute of Metals and Materials.

Vloženo: 4. 10. 2023
Útvar: FMT - Fakulta materiálově-technologická