Ostravské hokejové derby nadchlo diváky

Ostravské derby má za sebou jubilejní desátý ročník. Letos se podařilo Ostravar arénu vyprodat do posledního místa, a tím byly překonány všechny rekordy divácké návštěvnosti v univerzitním sportu.

Ke studentskému životu v Ostravě snad už neodmyslitelně patří i hokejové derby, ve kterém se již tradičně utkávají obě ostravské univerzity, a to Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava a Ostravská univerzita. Letošní ročník se konal stejně jako ten loňský v Ostravar aréně.

Letos se arénu po několika letech snažení podařilo vyprodat. Na derby přišlo neskutečných 9 000 fanoušků, které tvoří zejména studenti obou vysokých škol a rodinní příslušníci hráčů. Byl tak překonán rekord, který akce na stejném místě stanovila v roce 2022. Tehdy totiž na Ostravské derby dorazilo 8 500 lidí. Nejen, že se podařilo překonat rekord v účasti, šlo také o největší show v historii. „Letos jsme se hodně zaměřili na posunutí show, snažili jsme se, aby se divák nikdy nenudil. Cílem bylo zabezpečit, aby se i člověk, který není fanoušek jedné z univerzit nebo ani samotného hokeje, pobavil a chtěl přijít i příští rok,” popisuje jeden z hlavních organizátorů celé akce Lukáš Hájek.

Každoročně se studenti jednotlivých škol scházejí na tradičních místech u svých vysokých škol, kde probíhá malování obličejů a následný přejezd studentů k Ostravar aréně. Zde probíhá nácvik společných pokřiků za doprovodu bubnů a lehké pyrotechniky. Při samotném utkání pak zástupci svých škol vytváří jedinečnou a úžasnou atmosféru, ať už díky oblečení, které mají vždy slazené do barev své vysoké školy, či chorea, jež si nachystali už před utkáním nebo skrze již zmíněné nacvičené pokřiky.

Soupiska VŠB – Technické univerzity Ostravy byla letos lehce zpestřena. Své místo v ní totiž našla například studentka Eliška Vaněčková nebo Filip Dýrr, který hrál své desáté derby. Je tedy jediný, který si zahrál všechna derby, a to od roku 2014.

Začátek utkání vypadal slibně pro VŠB-TUO, kdy se dostala do vedení 2:0. Poté se ale hráči Ostravské univerzity dostali do tempa a postupně přestříleli již zmíněnou VŠB – Technickou univerzitu Ostrava. Zápas již tradičně ukončil gól do prázdné brány, který vystřelil David Pastor, a zpečetil tím vítězství Ostravské univerzity 5:3.

Kromě sportovních nadšenců si přišli na své taky milovníci večerního života. I nyní se totiž po hokejovém utkání uskutečnila afterparty. Ta letošní se přesunula do větších a lepších prostor, a to do Trojhalí vedle Forum Nová Karolina.

Více fotografií najdete na webu www.ostravskederby.cz nebo na sociálních sítích.

Facebook: www.facebook.com/ostravskederby

Instagram: www.instagram.com/ostravskederby