Známe vítěze hry Po stopách geologa

Junior univerzita VŠB – Technické univerzity Ostrava představila nový programový formát: geomontánní hru Po stopách geologa Václava Šusty. Ta byla určena všem, co si rádi hrají a poznávají svět.

Do hry nebyla zapojena jen VŠB-TUO, konkrétně Geologický pavilon, ale také Ostravské muzeum, Landek Park anebo Důl Michal. „Lidé hledali indicie a plnili úkoly na těchto čtyřech místech, které jsou přímo nebo volně spojeny s Václavem Šustou,“ k soutěži Jarmila Černá, popularizátorka vědy a techniky na VŠB-TUO.

Václav Šusta byl geolog, technik a paleontolog, který má i po 70 letech od svého úmrtí co říci dnešní generaci. Jeho život a dílo bylo spolu s dalšími významnými osobnostmi a událostmi v našem regionu zařazeno do projektu Živá encyklopedie Moravskoslezské vědecké knihovny, do kterého se zapojila i VŠB – Technická univerzita Ostrava.

Cílem hry bylo přiblížit příběh Václava Šusty, a zároveň zapojit studenty Junior univerzity se svými rodinnými příslušníky nebo kamarády, ale i veřejnost. Během čtyř týdnů plnili soutěžící úkoly a sbírali razítka na čtyřech místech Ostravy. Hra začala v Landek Parku a končila v Geologickém pavilonu F. Pošepného. Do konečného osudí se dostalo 29 vyplněných soutěžních karet, ze kterých organizátoři vylosovali 10 výherců. Odměněni byli i fotografové, kteří s námi sdíleli fotky na facebooku a instagramu. Gratulujeme výhercům! Pro nás jsou ale vítězové všichni, kteří se zapojili a zažili s námi geomontánní dobrodružství.

Vítězové:

1. Veronika Šmírová, 10 let

2. Darja Rybiářová, 30 let

3. Lukáš Bílý, 42 let

4. Nela Adámková, 10 let

5. Linda Melecká, 7 let

6. Martin Kupka, 9 let

7. David Cenek, 10 let

8. Jan Rohel, 8 let

9. Anna Křevká, 12 let

10. Adam Maléř, 12 let

Dále vyhrávají cenu všichni, kteří se při plnění úkolů vyfotili a sdíleli s námi fotografie na Facebooku a Instagramu @zlepsisitechniku.

Vloženo: 20. 11. 2023