Jubilejní 60. ročník Chemické olympiády proběhl na Katedře chemie a fyzikálně-chemických procesů

Krajské kolo 60. ročníku Chemické olympiády (kategorie A) proběhlo 1. 12. 2023 na Katedře chemie a fyzikálně-chemických procesů Fakulty materiálově-technologické.

Jako každý rok se doc. Ing. Michal Ritz, Ph.D. z Katedry chemie a fyzikálně-chemických procesů jako člen komise chemické olympiády MSK podílel na zajištění praktické části 60. ročníku Krajského kola Chemické olympiády. Přípravu všech chemikálií, skla a pomůcek k praktické části měla na starosti paní Darina Horáková ze stejné katedry.

Olympiády se zúčastnilo 8 studentů 3. a 4. ročníků 7 středních škol a gymnázií Moravskoslezského kraje.

Vítězkou krajského kola Chemické olympiády byla vyhlášena po vyhodnocení praktické i teoretické části Magdaléna Jursová, studentka Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Na druhém místě se umístil Tomáš Bartonec z Masarykovy střední školy zemědělské a Vyšší odborné školy v Opavě a na třetím Štěpán Peroutík z Gymnázia a Střední odborné školy v Novém Jičíně. Veškeré výsledky jsou k dispozici na stránkách Chemické olympiády.

Vítězům gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a těšíme se zase na příští rok, ve kterém se uskuteční již 61. ročník chemické olympiády.

Vloženo: 11. 12. 2023
Útvar: FMT - Fakulta materiálově-technologická