Studentská vědecká konference Chémia a technológie pre život

Velký úspěch sklidili studenti Fakulty materiálově-technologické na vědecké studentské konferenci Chémia a technológie pre život.

Koncem listopadu 2023 naše spřátelená Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislavě uspořádala jubilejní 25. celoslovenskou studentskou vědeckou konferenci s mezinárodní účastí pod názvem "Chémia a technológie pre život".

Tato konference se dlouhodobě profiluje jako platforma na podporu vědecké práce a sdílení myšlenek talentovaných studentů převážně bakalářského a navazujícího magisterského studia. Podporuje vědecký výzkum přinášející inovativní myšlenky řešení, které zohledňují udržitelnou průmyslovou produkci, environmentální a společenskou zodpovědnost.

Ve velké konkurenci přednášek uspěl Tomáš Rafael, který se svým příspěvkem Tepelná exfoliace g-C3N4 a její vliv na zlepšení fotodegradační aktivity obsadil 2. místo v sekci Anorganické materiály. V této sekci měla přednášku na téma Odstranění léčiv z vodných roztoků s využitím modifikovaných jílových minerálů také Klára Výšková. Další zastoupení jsme měli v sekci Analytické a bioanalytické metódy, kde Klára Kursová prezentovala Stanovení obsahu síry v metalurgických struskách pomocí spalovací analýzy a rentgenové fluorescenční analýzy. Velmi zajímavou přednášku na téma Zhodnocení hovězích kostí na přírodní produkty s přidanou hodnotou pomocí zelených rozpouštědel měla Nikol Krusberská v sekci Chemické a biochemické inžinierstvo.

Všem studentům z celého srdce gratulujeme a pořadatelům konference ještě jednou i takto na dálku děkujeme za skvěle zorganizovanou akci.

Budeme se těšit na shledání na dalším ročníku konference.

Vloženo: 11. 12. 2023
Útvar: FMT - Fakulta materiálově-technologická