Na VŠB-TUO se bude konat další ročník Tržiště nápadů

Na VŠB – Technické univerzitě Ostrava v pátek 15. prosince vyvrcholí celoroční motivační program Třída vynálezců, který je velice oblíbený u škol v celém Moravskoslezském kraji.

V něm se žáci z pěti základních škol utkají o vítězství na přehlídce vynálezů: Tržišti nápadů. „Na letošním tržišti přivítáme rekordní počet týmů, bude jich 24,“ říká hlavní organizátor akce Adam Arleth. Týmy budou soutěžit ve čtyřech kategoriích: nejlepší nápad, prezentační dovednosti, výtvarné a technické zpracování, a také cena publika. Vynálezy žaček a žáků bude hodnotit odborná porota, kterou budou tvořit zástupci ze Statutárního města Ostrava, lektoři Junior univerzity VŠB-TUO nebo studenti a zaměstnanci univerzity vhozením lístečku do osudí.

Třída vynálezců je kreativní program z dílny univerzitního týmu popularizace VŠB-TUO, kterých za uplynulých osm ročníků prošlo téměř 3000 dětí. Hlavním posláním programu je probudit v dětech kreativní myšlení a zájem o vědu a techniku.

„Už teď se nám plní další školní rok. Děti si díky programu rozvinou technickou tvořivost, prezentační dovednosti, schopnost formulovat své nápady a myšlenky i týmovou spolupráci,“ uzavírá Adam Arleth.

Vloženo: 12. 12. 2023