10. ročník putovní robotické konference hostila VŠB-TUO

Začátek prosince byl pro Katedru robotiky ve znamení vědecké konference, která propojila studenty magisterského a doktorského studia robotiky napříč českými univerzitami s cílem navázat přirozenou spolupráci a sdílet různé vědecké přístupy v oblasti plánování, umělé inteligence a robotiky.

Hlavním organizátorem jednodenní konference s názvem Planning in Artificial Intelligence and Robotics, která se letos uskutečnila v prostorách auly VŠB-TUO, byl profesor Jan Faigl z ČVUT. Spoluorganizátorem pak VŠB-TUO v čele s profesorem Zdenkem Bobovským z Katedry robotiky Fakulty strojní. Akce se zúčastnilo na třicet mladých vědců nejen z Ostravy a Prahy, ale také ze Západočeské univerzity v Plzni či Univerzity obrany v Brně.

Cílem tohoto fóra bylo podpořit diskuzi o výzkumných přístupech, rozšířit obzory v oblasti plánování v umělé inteligenci a robotice, a především podnítit spolupráci českých doktorandů z různých univerzit takzvaně „zezdola“, nikoli nuceně příkazem od služebně starších vědeckých pracovníků. Devatenáct řečníků poskytlo různé pohledy na problematiku umělé inteligence a robotiky, v níž se mohou objevovat problémy související s hardwarovou konstrukcí robotů.

Po oficiální části konference se účastníci přesunuli k prohlídce laboratoří Katedry robotiky, v nichž se nachází pracoviště servisní, průmyslové i kolaborativní robotiky. Úspěšná akce pak vyústila v neformální networking.

Vloženo: 19. 12. 2023
Útvar: 354 - Katedra robotiky