Státní smutek 23. 12. 2023 a prohlášení České konference rektorů

Státní smutek 23. 12. 2023 a prohlášení České konference rektorů.

Vláda ČR se rozhodla na sobotu 23. prosince 2023 vyhlásit státní smutek v reakci střelbu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, při níž student fakulty zabil čtrnáct lidí a další zranil. Po jednání to oznámil premiér prof. Petr Fiala, který také vyzval občany aby v den státního smutku uctili památku obětí minutou ticha.

Prohlášení České konference rektorů k tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy

Česká konference rektorů je silně otřesena strašlivou tragédií, která se dnes odehrála na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Tento čin je v naší zemi naprosto bezprecedentní. S hlubokým zármutkem vyjadřujeme upřímnou soustrast a účast rodinám, kamarádům i spolužákům obětí a raněných, zaměstnancům i vedení Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Postupně se dozvídáme okolnosti a stěží nacházíme slova pro tak otřesný čin. Všichni jsme v duchu s Vámi.

V Praze dne 21. prosince 2023

Za Českou konferenci rektorů Doc. PhDr. Ingeborg Radok Žádná, místopředsedkyně pro vnější záležitosti

Předsednictvo České konference rektorů projeví 22. 12. 2023, v 11:00 svoji účast se všemi, kdo jsou jakkoli spojeni s tragickou událostí na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, položením květin a zapálením svíček před Karolinem. Přidají se k nim i další rektorky a rektoři, členové České konference rektorů.

Vloženo: 22. 12. 2023