Ceny Wernera von Siemense za rok 2023 získali nejlepší studenti, pedagogové a mladí vědci

Šestadvacátý ročník soutěže jasně ukázal, že studenti, stejně jako pedagogové našich vysokých škol, dosahují výsledků srovnatelných se světovou špičkou.

V kategorii Nejlepší disertační práce 2023 se na 7. místě umístil Ing. Radek Halfar, Ph.D., který působí na IT4Innovations národním superpočítačovém centru VŠB-TUO. Vedoucím jeho práce byl prof. RNDr. Marek Lampart, Ph.D.

V kategorii TOP 9 absolventských prací na téma Průmysl 4. 0 se na 3. místě umístil Ing. Petr Oščádal, Ph.D., který se ve ve své práci zaměřil na monitorování pracovního prostoru mezi člověkem a cobotem. Petr Oščádal působí na Fakultě strojní a vedoucím jeho práce byl Zdenko Bobovský.

V kategorii TOP 6 absolventských prací, které se zabývaly chytrou strukturou a energetikou, se umístil také Ing. Ondřej Říha, jenž ve své práci analyzoval výbuchové parametry vodíku za nízkých počátečních teplot. Vedoucím jeho práce na Fakultě bezpečnostního inženýrství byl Ing. Jan Skřínský, Ph.D.

Všem moc gratulujeme!

O soutěži Cena Wernera von Siemense

V Ceně Wernera von Siemense jsou už dvacet šest et oceňováni nadaní studenti, inspirativní pedagogové, a také nadšení vědci. Svým rozsahem, výší finančních odměn a tradicí patří mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v ČR. Vítězné práce vybírají nezávislé komise složené z rektorů a prorektorů předních českých univerzit, předsedkyně Akademie věd a ředitelů ústavů AV.

Vloženo: 14. 3. 2024