Na FAST se konal Bridge Builder Contest

Ve čtvrtek 21. března se na Fakultě stavební VŠB-TUO konal Bridge Builder Contest.

24 tříčlenných týmů středoškolských studentů z osmi škol Moravskoslezského a Zlínského kraje včera na Fakultě stavební stavělo mosty ze špejlí! Veškerý materiál (špejle, provázek, lepidlo) a pracovní nástroje dostali stavitelé na místě, aby měli na startu všichni stejné podmínky. Pak už ale přišly na řadu znalosti, šikovnost a kreativita, a taky kapka štěstí.

Porota u mostů hodnotila originalitu, vzhled, ale hlavně funkčnost, všechny mosty prošly přísnými zátěžovými zkouškami. Most s nejlepším poměrem své hmotnosti k nosnosti a přihlédnutím k bodům za design vyhrává!

• 1. místo - tým Nesklopní, SPŠ stavební Opava
  • 2. místo - tým Ferenc Perenz, Wichterlovo gymnázium Ostrava
  • 3. místo - tým Š.R.O.T., Střední škola průmyslová a umělecká Opava

Soutěž podle světového formátu Bridge Builder Contest pořádá studentská organizace IAESTE VŠB-TUO, pod záštitou útvaru Vztahy s veřejností/Popularizace vědy a techniky VŠB-TUO.

Fotoreportáž zde:

Vloženo: 22. 3. 2024