Onsemi má zájem o absolventy VŠB-TUO i spolupráci ve výzkumu

Zejména o spolupráci ve výzkumu a uplatnění absolventů univerzity hovořili v pátek na společném jednání zástupci VŠB-TUO a společnosti Onsemi z Rožnova pod Radhoštěm. Hosté z nadnárodní společnosti navštívili také některá pracoviště univerzity.

Podle prorektora VŠB-TUO pro strategii a spolupráci a ředitele REFRESH Igora Ivana jde o další z řady jednání, jejichž cílem je navázat nové či posílit stávají vazby a spolupráci s komerčním sektorem. „Na jednání jsme hovořili o možnostech, jak se více propojit v oblasti výzkumu, zejména materiálovém. Druhým důležitým tématem byla uplatnitelnost našich absolventů v této společnosti. Onsemi o ně má velký zájem, ostatně již nyní tam působí několik našich doktorandů,“ uvedl Ivan. Jednání se zúčastnili také zástupci Fakulty materiálově-technologické, Fakulty elektrotechniky a informatiky, Centra energetických a environmentálních technologií a IT4Innovations národního superpočítačového centra.

Onsemi se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace a urychluje aktuální změny v oblasti elektrifikace aut a jejich bezpečnosti, sítí pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudové infrastruktury. Svým různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější globální výzvy.

Vloženo: 26. 3. 2024