První dubnovou sobotu se na VŠB-TUO uskuteční další Mineralogické setkání

V sobotu 6. dubna 2024 pořádá Geologický pavilon Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO další jarní Mineralogické setkání. To se, už tradičně, uskuteční v prostorách Univerzitní auly v porubském kampusu univerzity. Akce se bude konat od 9 do 14.30 hodin.

Na prodejní výstavu minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin zamíří každoročně na 1500 návštěvníků, kterým více než stovka vystavovatelů z Čech, Moravy, Slovenska i Polska nabídne nejen minerály a zkameněliny ze všech koutů světa, ale také autorské šperky, dekorace nebo předměty spojné s geologickou a hornickou činností či odbornou literaturu.

Součástí výstavy bude také doprovodný program s geovědní a environmentální tematikou, který připravují pracovníci a studenti Hornicko-geologické fakulty. Ke zhlédnutí tak budou třeba ukázky leštění minerálů, štípání břidlice či práce s mikroskopem. Malí i velcí návštěvníci si mohou najít fosilii nebo minerál v písku, vyrobit geošperk či svíčku, případně si zkusit zábavné třídění odpadu.

Veřejnosti jsou po celou dobu konání akce zdarma přístupné i rozsáhlé mineralogické, petrografické nebo regionálně-geologické, paleontologické a ložiskové sbírky Geologického pavilonu prof. Pošepného.

Vloženo: 3. 4. 2024