City Nature Challenge 2024 – letos poprvé v Ostravě!

Monitoring biodiverzity ve vymezeném výseku Ostravy a okolí proběhne 26. 4. – 29. 4. 2024.Ukažme světu, jak krásnou přírodu máme v našem městě. Čím více se nás do soutěže zapojí, tím lépe.

POZORUJTE PŘÍRODU - VYFOŤTE - VLOŽTE DO APLIKACE

Základní informace, návod práce s aplikací iNaturalist a mapu pozorování najdete zde:

Projekt City Nature Challenge chce lidem po celém světě ukázat, že i ve městech žije velké množství organismů, které lze objevovat a monitorovat s pomocí aplikace iNaturalist a zároveň vzbudit zájem veřejnosti o biologickou rozmanitost a ochranu přírody. Tato soutěž odstartovala v roce 2016 jako soupeření měst Los Angeles a San Francisca a k letošnímu roku se jí účastní již okolo 400 měst z různých zemí světa. V České republice jsou to Praha, České Budějovice, Brno a Uherské Hradiště, letos také Ostrava.

Hlavním koordinátorem projektu pro Ostravu je Ostravské muzeum. Naše univerzita se připojila pod záštitou Katedry environmentálního inženýrství Hornicko-geologické fakulty. Studenti Junior univerzity VŠB-TUO a jejich rodiče už v březnu absolvovali motivační expedici vedenou dr. Jiřím Kupkou v přírodní rezervaci Rezavka. A ještě nás čeká expedice do „městské divočiny“ (Trojické údolí a Halda Ema) s dr. Hanou Švehlákovou 26.4.

Vloženo: 15. 4. 2024