Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Ostrava získala v soutěži City Nature Challenge v ČR 1. místo!

19 713 příspěvků v aplikaci iNaturalist ukázalo, jak aktivní přírodovědce a jak bohatou přírodu máme v Ostravě a blízkém okolí.

Do soutěže se mnoha přípravnými programy a sběrem dat zapojily v termínu od 26. do 29. dubna ostravské organizace, základní, střední a vysoké školy. "Děkujeme všem účastníkům a jsme na výsledek zvláště pyšní, protože se Ostrava do celosvětové soutěže zapojila letos poprvé," říká Jarmila Černá z VŠB-TUO. V metropoli Moravskoslezského kraje bylo hlavním organizátorem Ostravské muzeum. 

Cílem projektu je mapovat přírodu na svém území, a to právě prostřednictvím aplikace iNaturalist. Lidé tak fotografovali rostliny, živočichy nebo například houby a s dalšími zapojenými městy z celého světa soutěžili o největší počet pozorování přírody nahraných do aplikace. Záznamy využijí vědci. A nejen to, i v rámci světové soutěže si Ostrava vede velice dobře, s 19 713 pozorováními je na 9. místě v rámci oblasti Eurasie/Oceánie/Afriky

Výzva odstartovala poprvé v roce 2016 a to pouze mezi městy Los Angeles a San Francisco. V roce 2018 se konal první mezinárodní ročník, kdy se zapojilo 68 měst. Do loňského ročníku se jich přihlásilo již více než 400. 

https://www.inaturalist.org/projects/city-nature-challenge-2024-ceska-republika

Vloženo: 9. 5. 2024
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět