Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Bilance výsledků i rychlá výměna informací. Takový byl workshop REFRESH

Bilance výsledků i rychlá výměna informací. Takový byl workshop REFRESH
První společný workshop vedoucích výzkumných programů z VŠB-TUO a Ostravské univerzity i dalších členů řešitelského týmu či zástupců partnerského Moravskoslezského inovačního centra uspořádal v úterý projekt REFRESH. Kromě potřeby seznámit výzkumníky s dosavadní bilancí projektu, která se stala obsahem nedávno odeslané první zprávy o realizaci, byla cílem setkání také výměna informací napříč živými laboratořemi i výzkumnými programy.

Tým REFRESH, největšího projektu v dosavadní historii VŠB-TUO, tvoří již více než 400 lidí. V rámci takzvaných živých laboratoří funguje 23 výzkumných programů. Proto pořadatelé na workshopu zvolili pro budování vzájemných kontaktů a výměnu informací formát speed dating.

Rozhodnutí zvolit speed dating bylo trochu výzvou, ale jedinou možností, jak propojit přes 40 účastníků. Všichni skvěle spolupracovali a zastavit diskuze pro výměnu osazenstva devíti stolů bylo náročnější, než jsem čekal. Mám ze setkání moc dobrý pocit, všem děkuji za spolupráci,“ komentoval setkání ředitel REFRESH Igor Ivan. 

 

Jak na setkání zaznělo, REFRESH je jedním z prvních projektů, které podaly zprávu o realizaci operačního programu Spravedlivá transformace, a nyní čeká na stanovisko Státního fondu pro životní prostředí. Jedním z velmi sledovaných indikátorů, jenž je považován za klíčový, je nábor nových excelentních vědců včetně špičkových zahraničních pracovníků. Těch se do dnešního dne zapojilo již 19, a to napříč výzkumnými programy. Celkově je však do projektu zatím zapojeno více jak 80 nových vědců a toto číslo neustále roste díky řadě probíhajících výběrových řízení. Nedílnou součástí setkání byly informace například o zajištění efektivní komunikace, prezentace projektu, ale i sankcích v případě nesplnění slíbených závazků.

Text: Martina Šaradínová
Foto: Petr Ptašek, Martina Šaradínová

Vloženo: 16. 5. 2024
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9110 - Kancelář prorektora pro strategii a spolupráci
Zpět