Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2024!

Přihlaš svůj vědecký projekt do mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic 2024

Rádi bychom vás informovali, že 12. září 2024 se v Národní technické knihovně uskuteční 9. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, jejímž cílem je přivést na svět novou generaci skvělých vědců a inovátorů. Ti mohou přijít s dechberoucím nápadem - vědeckým projektem, podnikatelským plánem nebo společenskou iniciativou, která zboří všechny zdi a bariéry. Představte svůj nápad a vyhrajte cestu do Berlína - stačí mít skvělý nápad a 3 minuty.

Prezentace soutěžících probíhá v anglickém jazyce ve formátu „pitch-talk“, který je dlouhý maximálně tři minuty. Nezáleží, zda se jedná o téma výpočetní techniky nebo medicíny, ekonomie nebo strojního inženýrství, filosofie, robotiky, chemie, umění nebo zemědělství – soutěž je otevřená každému, kdo je o svém nápadu přesvědčen a dokáže o něm přesvědčit i ostatní. Vítáni jsou studenti všech stupňů, dokonce i Ph.D. a postdoc.

Hlavní kritéria pro účast

• Věk 18+.
  • Pokud máš titul bakalář, mužeš se účastnit do 10 let od jeho získání.
  • Pokud máš titul magistr, mužeš se účastnit do 7 let od jeho získání.
  • Pokud máš PhD, mužeš se účastnit do 5 let od jeho získání.
  • Pokud jsi VŠ student nebo Postdoc, tak se mužeš přihlásit také.
  • Pokud jsi v minulých letech prezentoval na Falling Walls Lab, rádi tě uvidíme v publiku!

Co můžeš jako účastník vyhrát?

• Cestu do Berlína! (doprava a ubytování zajišteny).
  • Zúčastníš se celosvětového finále Falling Walls Lab v Berlíně, kde budeš soutěžit o titul Breakthrough Winner of the Year v kategorii Emerging Talents category of Falling Walls.
  • Zúčastníš se prestižní konference Falling Walls Science Summit, kde se setkávají lídři vědy, obchodu a legislativy.
  • Získáš přístup na inspirativní setkání s ostatními účastníky konference Falling Walls Science Summit.
  • Zúčastníš se několika exkluzivních workshopů a akcí.

Přihlášení je možné přes Falling Walls Lab Czech Republic (falling-walls.com).

• Uzávěrka přihlášek Falling Walls Lab Czech Republic je 30. června 2024.
  • České kolo Falling Walls Lab proběhne odpoledne 12. září 2024 v Praze v Narodní technické knihovně!
  • Vítěz národního kola bude Českou republiku zastupovat na celosvětovém finále v Berlíně, které se pravidelně organizuje v předvečer výročí pádu Berlínské zdi. To se letos uskuteční 7. - 9. listopadu 2024.

Za Falling Walls Lab v České republice stojí DAAD - Německá akademická výměnná služba ve spolupráci s Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v Praze a Národní technickou knihovnou – NTK. Dále akci podporuje společnost CzechInvest, Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko a Zastoupení Svobodného státu Bavorsko. Akademickými partnery jsou: Technická univerzita v Liberci, Univerzita Karlova, CEITEC VUT v Brně a ČVUT v Praze.

Více o Falling Walls Lab

Vloženo: 17. 5. 2024