Aktuality

Kuchař - kuchařka (VŠB-TUO)

25. 9. 2019
Ředitelka Ubytovacích služeb a Stravovacích služeb VŠB–TUO vypisuje pracovní pohovor k obsazení místa Kuchař - kuchařka

Důležité dokumenty

Žádost o ubytování pro studenty PRVNÍCH ROČNÍKŮ na ak. rok 2019/2020

Podání elektronické žádosti bylo ukončeno. V případě zájmu o ubytování zašlete papírovou žádost, a to na e-mail: ubytovani@vsb.cz nebo poštou: Ubytovací služby a Stravovací služby VŠB-TUO, Studentská 1770/1, 708 00 Ostrava-Poruba:

Papírová žádost o ubytování pro studenty prvních ročníků VŠB-TUO nebo jiných vysokých škol

Smlouva o ubytování na rok 2019/2020

Oznámení o zpracování osobních údajů_GDPR_US

Přihlášení do systému AT-koleje

iskoleje.vsb.cz/atkoleje

Ubytovací služby

Titulek

Text

Titulek

Text

Titulek

Text

Titulek

Text

Titulek

Text

Titulek

Text

Budovy A a B

Třináctipatrové výškové budovy v areálu Poruba poskytují ubytování v celkem 21 patrech, 345 buňkách pro 1722 studentů. Jednu buňku tvoří dva pokoje, jeden dvoulůžkový a jeden třílůžkový. Tyto dva pokoje mají společné sociální zařízení a chodbičku s lednicí. Kuchyňka vybavená vařičem, rychlovarnými konvicemi a mikrovlnnou troubou je vždy společná pro celé patro.

IMG_4915Koleje_HDRIMG_4655Koleje_HDR

V letech 2010-2011 prošly obě budovy velkými rekonstrukčními změnami. Hlavním cílem bylo zkvalitnění infrastruktury pro vzdělávání a vytvoření vhodných podmínek pro studium domácích i zahraničních studentů. Součástí rekonstrukce byla také výstavba dvou hotelových pater, které nabízí vyšší standard moderně vybaveného hotelu*** GARNI s kapacitou 83 lůžek. Více informací týkajících se rekonstrukce najdete na našich webových stránkách http://www.vsb.cz/ubytovani/cs/o-kolejich/rekonstrukce/.

Za přispění Statutárního města Ostravy se podařilo Ubytovacím službám VŠB-TUO provést částečnou rekonstrukci budovy A. Finanční prostředky ve výši 13 mil. Kč se použily na rekonstrukci části svislých stupaček vč. sociálního zařízení, vzduchotechniky, elektroinstalace a také na nové vybavení pokojů buněk 8 a 9 vč. hotelové části, tj. celkem 22 buněk ve studentské části a 2 buňky v hotelové části budovy.

2-pokoj_A3-l. pokoj_A_1kuchynka_A_2

V listopadu 2010 byla také zahájena rekonstrukce budovy B, na kterou Ubytovací služby VŠB-TUO získaly dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Rekonstrukce spočívala v obnově rozvodů vody a elektřiny, podlahových krytin, modernizaci sociálních zařízení, vybavení pokojů novým nábytkem a dosažení 100% zasíťování pokojů internetovým připojením. Realizace řešila také bezpečnostní podmínky ubytování, a to chráněné únikové cesty na schodištích, vybudování evakuačního výtahu, úpravy spojovacího traktu a vstupní haly.

3-pokoj2-pokoj(2)koupelna B(2)

Část rekonstruovaných pokojů o počtu 83 lůžek je nabízena ke komerčnímu ubytování a je certifikována na úroveň Hotel GARNI***. Bližší informace najdete na http://www.hotelvsb.cz/.

IMG_5194_KolejeHDRIMG_5206_KolejeHDRIMG_5224_KolejeHDR

Budovy C, D a E

Budovy C, D, E nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každou buňku tvoří dva pokoje, které mají společné sociální zařízení a kuchyňku (lednice a vařič). V každém patře je pak na chodbě mikrovlnná trouba.

IMG_4752Koleje_HDRIMG_4873Koleje_HDR

Od roku 2012 také budovy C, D, E prochází rekonstrukčními změnami. Rekonstrukce se týkají výměny oken a postupného zateplování obvodového pláště.

 dvoulůžkový pokoj_obrázek 1Buildings C,D,E-bathroomdvoulůžkový pokoj_obrázek 3

Internet

V současné době mají všechny pokoje možnost připojení k INTERNETU, a to kabelovým způsobem, bližší informace ZDE. Připojení k metalické (drátové) síti budovy koleje A, B, C, D, E je realizováno obdobným způsobem jako je tomu u bezdrátové sítě eduroam. Díky tomu mohou připojení na kolejích využívat studenti i pracovníci jiných akademických institucí zapojených do projektu eduroam.

Na budovách B, C, D a E je také možnost připojení k internetu bezdrátově pomoci WIFI připojení. Toto připojení je vhodné zejména pro připojení mobilních telefonů a tabletů, bližší informace ZDE.

Studenti jiných vysokých škol se mohou připojit prostřednictvím místní sítě WIFI, viz. http://www.vsb.cz/ubytovani/cs/prakticke/jsem-novy-student/.

Volný čas

V areálu vysokoškolských kolejí mohou studenti trávit volný čas ve studentských klubech nebo v některém z tanečních souborů (taneční a cimbálová muzika). Studentům, kteří mají vztah k hudbě, slouží hudební učebny s klavíry. Nabízíme velkou škálu sportovního vyžití. Je zde minigolf, posilovny, stolní tenis a tělocvičny.

Služby na kolejích

Koleje poskytují rozmanitou škálu služeb, které studenti v rámci svého ubytování mohou využít. Jedná se o zapůjčení prádelen, vypůjčky vysavače či žehličky, pravidelné výměny ložního prádla, úschovu jízdních kol či úschovu zavazadel v letních měsících.

Výčet všech služeb najdete na https://www.vsb.cz/ubytovani/cs/prakticke/sluzby-na-kolejich/.

Stravování

V areálu VŠB-TUO se nachází menza, kde si studenti mohou zajistit stravování (obědy). Bližší informace o stravování na http://innet.vsb.cz/cs/sluzby/stravovani.

jídelna I-2jídelna I-výdejní linkajídelna I-pokladny 1

Studenti mohou také využívat nově vybudovanou pizzerii. Pizzerie je situována v areálu kolejí. V nabídce je 26 druhů pizzy a samozřejmostí je i roznos po budovách. Nabídku a kontakty naleznete pod odkazem Pizzerie, http://www.vsb.cz/ubytovani/cs/prakticke/pizzerie/.

PizzeriePizzeriePizzerie

Bufet, který je rovněž umístěn v areálu kolejí, poskytuje prodej potravin a drobných potřeb pro studenty, zaměstnance a veřejnost.

Bufet (2)Bufet (3)Bufet (1)


© 2019 VŠB-TU Ostrava