Veletrh kariéra+ 2024 spojí 110 zaměstnavatelů a 2500 návštěvníků z řad vysokoškolských studentů

kariéra+, jedno z nejvýznamnějších setkání zaměstnavatelů a studentů v České republice, se uskuteční v úterý 5. 3. 2024 od 9 do 15 hodin v Univerzitní aule VŠB-TUO.

Se 110 vystavujícími zaměstnavateli a předpokládanou účastí 2500 návštěvníků je tato událost již po sedmnáct let klíčovou platformou pro setkávání, předávání informací, konzultace a poradenství v oblasti startu kariéry pro vysokoškolské studenty a absolventy.

kariéra+ poskytuje příležitost zaměstnavatelům z technických a ekonomických oborů prezentovat své nabídky pracovních pozic, stáží, brigád i trainnee programů a hledat vhodné kandidáty mezi vysokoškolskými studenty a absolventy z Moravskoslezského kraje. „O veletrh je mezi zaměstnavateli i studenty každoročně obrovský zájem. Tento ročník proto rozšiřujeme o venkovní expozici TECHPARK. Tradičně vidíme největší počet nabídek spolupráce z IT sektoru a strojírenství, v posledních letech i z obranného a bezpečnostního průmyslu. Letos výrazně posílilo zastoupení zaměstnavatelů ze stavebnictví. Jsem nesmírně rád, že univerzita nabízí studentům i zaměstnavatelům různé platformy pro vzájemné propojování a v jejich rozvoji budeme rozhodně i nadále pokračovat,“ uvedl Igor Ivan, prorektor pro strategii a spolupráci VŠB-TUO.

Novinkou letošního veletrhu kariéra+ je TECHPARK. Jedná se o expozici technologických trendů a inovací. Expozice bude umístěna v exteriéru za Univerzitní aulou VŠB-TUO. Bude zdarma přístupná široké veřejnosti až do 17 hodin. K vidění budou živé ukázky technologií, nejmodernější armádní a bezpečnostní technika, přehlídka elektromobilů a automobilů, roadshow, showroomy, trenažér bagru nebo virtuální realita.

„Jsme nadšení, že je o kariéru+ každoročně obrovský zájem a že tak můžeme nabídnout platformu pro setkání profesionálů z firem a generace přicházející na trh práce. Máme obrovskou radost také z novinek, kterými jsou vnesení témat udržitelnosti a společenské odpovědnosti do akce a také venkovní expozice TECHPARK s ukázkou zajímavé techniky,“ doplnil za organizátory David Hibler.

Pro návštěvníky, kteří práci hledají nebo chtějí zlepšit své kariérní možnosti, bude na akci k dispozici bohatá nabídka konzultací a poradenství. Odborníci Kariérního centra VŠB-TUO poskytnou cenné rady ohledně orientace na trhu práce, životopisů, přípravy na pohovor a dalších klíčových dovedností.

Mottem letošní kariéry + je heslo příležitosti bez rozdílu. „Tímto heslem chceme zdůraznit význam rozmanitosti a možnosti volby pro každého, stejně tak i poukázat na naši snahu o zatraktivnění kariéry v technických oborech v očích přicházejících generací,“ řekla Martina Szturc Káňová, vedoucí Kariérního centra VŠB-TUO.

Již tradičními partnery veletrhu jsou firmy Škoda Auto a Hyundai Motor Manufacturing Czech, Moravskoslezský kraj, Statutární město Ostrava, Úřad práce ČR, Sdružení pro rozvoj MSK a Svaz průmyslu a dopravy a Ostrava Expat Centre.

Letos nově se CSR partnery akce stali Nadační fond Křídlení a Sdružení Adam (podporující rodiny s autistickými dětmi). S těmito partnery bude na veletrhu probíhat aktivita, díky níž se mezi potřebné neziskové projekty v regionu rozdělí minimálně 100 000 Kč.

Vloženo: 29. 2. 2024