Cílem předmětu je seznámit se se základními pojmy a poznatky z vyšší matematiky a takto poskytnout východisko pro další studium kvantitativních metod v ekonomii. Význam má již samotná povaha a struktura předmětu, která výrazně napomáhá k rozvoji logického myšlení, k přesnému formulování myšlenek a jasné argumentaci při řešení praktických úloh.
Předmět je podporován možností studia přes webovské rozhraní v LMS Moodle.
Součástí jsou zvukové nahrávky doplňující grafickou prezentaci praktických cvičení.
Povinná literatura
[1] Pampel Th. Mathematik für Wirtschaftswissenschaftler. Springer Verlag, 2010.
[2] Dietz H.M. ECOMath 1 Mathematik für Wirtschaftswissenschaftler. Springer Verlag, 2010.
[3] Dietz H.M. ECOMath 2 Mathematik für Wirtschaftswissenschaftler. Springer Verlag, 2010.
[4] Dietz H.M. ECOMath 3 Mathematik für Wirtschaftswissenschaftler. Springer Verlag, 2011 (v prodeji během roku 2011).
[5] Kohn W., Öztürk R. Mathematik für Ökonomen - Ökonomische Anwendungen der linearen Algebra und Analysis mit Scilab. Springer Verlag, 2009.
[6] Stewart J.S. Calculus - Concepts and Contexts. Cengage Learning, 2010.
Doporučená literatura
[7] Canuto C., Tabacco A. Mathematical Analysis I. Springer Verlag, 2008.
[8] Larson R., Falvo D.C. Elementary Linear Algebra. Houghton Mifflin Harcourt Publishing Company, Boston-New York, 6th edition, 2009.
[9] Schmidt K., Trenkler G. Einführung in die moderne Matrix-Algebra (mit Anwendungen in der Statistik), 2-te Auflage, Springer Verlag, 2006.