Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 23. 2. 2024!

Datový vědec přiblíží cestu "ze Strahova do NASA"

Datový vědec přiblíží cestu "ze Strahova do NASA"
On-line setkání s experimentálním fyzikem a datovým vědcem Martinem Kroupou s názvem From Strahov to NASA uspořádá dne 29. března od 16:30 do 18:00 PhD Akademie. Přednáška, která je součástí nabídky kurzů PhD Akademie pro letní semestr, je určena nejen doktorandům, ale i vědecko-výzkumným zaměstnancům univerzity. Uskuteční se v prostředí Ms Teams, zájemci se mohou registrovat přes IS Edison.

Martin Kroupa  se specializuje na detekci záření a působil v předních světových laboratořích a veřejných institucích f včetně NASA, ESA či CERN, ale i v soukromých subjektech. „Se studenty se podělí o příběh o cestě za tak trochu jiným americkým snem. Prozradí, jaké to je být českým vědcem pracujícím v zahraničí a kolik zkušeností musí člověk nejprve získat, aby se za hranicemi své země prosadil,“ zve na přednášku administrátorka PhD Akademie Lucie Hofrichterová.

Vědec je řešitelem a projektovým manažerem různých projektů pro budoucí mise Deep Space Gateway. Vyvíjel nové systémy pro TSA a CBP a také certifikoval a podporoval stávající systémy. V poslední době se podílel na projektech v Národní laboratoři Los Alamos ve skupině pro vesmírné vědy a aplikace. Je autorem a spoluautorem desítek publikací se stovkami citací.

Další informace o kurzu najdete zde

Text: Martina Šaradínová, PR specialista pro VaV
Foto: archiv MK

Vloženo: 22. 2. 2023
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9320 - Řízení VaV + PhD Akademie
Zpět