Dny otevřených dveří na VŠB-TUO přilákaly rekordní počet zájemců o studium, přišlo jich téměř 4900

Dny otevřených dveří, které se na VŠB-TUO konaly v pátek 26. a v sobotu 27. ledna, přilákaly rekordní počet návštěvníků: dorazilo jich téměř 4900, tedy o 1500 více, než loni.

Uchazeči a uchazečky se mohli blíže seznámit s technickými, přírodovědnými, ekonomickými a uměleckými studijními programy i studentským životem na univerzitě. Univerzita pro ně nachystala zajímavý program: prezentaci více než 200 studijních programů, exkurze do laboratoří a pracovišť, seznámit se mohli i s možnostmi studia v zahraničí, Kariérním centrem VŠB-TUO nebo Institutem tělesné výchovy a sportu.

V Univerzitní aule se školním kolektivům i jednotlivcům představily Hornicko-geologická fakulta, která se zaměřuje na spojení přírodovědných a technických oborů, Fakulty materiálově-technologické, jež nabízí perspektivní studijní obory spojující technologie a inženýrství spolu s ekonomickými a ekologickými aspekty, a také Fakulta strojní, která představila pestrou škálu oborů: můžete konstruovat, vyrábět i inovovat. Ve vlastní budově svých dvanáct studijních programů, jako jsou řídicí a informační systémy nebo třeba biomedicínské či mobilní technologie, prezentovala Fakulta elektrotechniky a informatiky. Novinkou letošních Dnů otevřených dveří byla přítomnost Ekonomické fakulty v porubském kampusu univerzity. Ve vlastních budovách se pak uchazečům a uchazečkám představily Fakulta stavební a Fakulta bezpečnostního inženýrství. Středoškoláky do jejich budov jako již tradičně přepravily autobusy.

Kromě Dnů otevřených dveří plánuje univerzita i další akce, například vyhledávané prohlídky kampusu pro zájemce o studium. Příležitostí poznat VŠB-TUO bude tedy víc než dost. První kolo přijímacího řízení již mají otevřené všechny fakulty, přihlášku je možné podat do 31. března 2024.

Foto: Ing. Anna Špundová

Vloženo: 27. 1. 2024