Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

PhD Akademie nabízí premiérové kurzy. Přihlašování je již spuštěno

PhD Akademie nabízí premiérové kurzy. Přihlašování je již spuštěno
PhD Akademie spustila registraci do kurzů pro letní semestr. Oproti předchozímu semestru se nabídka opět rozšířila, doktorandi si mohou vybírat celkem ze 44 kurzů. Vedle osvědčených „stálic“ se v programu vyskytují i žhavé novinky.

 „Nabídku kurzů se snažíme stále vylepšovat, snažíme se vyjít vstříc podnětům a potřebám doktorandů. Proto vedle osvědčených aktivit přinášíme i nová témata, v tomto semestru půjde například o komunikaci vědy. Studenti se dozví například to, proč je důležité vědu přibližovat široké veřejnosti a jaké způsoby k tomu lze využít. Zjistí, jak odlišná může být komunikace s různými médii a vyzkouší si nanečisto rozhovor pro televizi či rozhlas,“ uvedla administrátorka PhD Akademie Lucie Hofrichterová.

Velkou inspirací by pro doktorandy mohl podle organizátorů být i jednodenní kurz s experimentálním fyzikem a datovým vědcem Martinem Kroupou, který se specializuje na detekci záření a působil v předních světových laboratořích a institucích financovaných vládou včetně NASA i v soukromých subjektech. „Se studenty se podělí o příběh za tak trochu jiným americkým snem. Prozradí, jaké to je být českým vědcem pracujícím v zahraničí a kolik zkušeností musí člověk nejprve získat, aby se za hranicemi své země prosadil,“ doplnila Hofrichterová.

Pohled a zkušenosti ze zahraničí nabídnou i další lektoři. Mezi nimi například i fyzik Conor O´ Carrol  z Irska, který se bude věnovat tématu otevřené vědy. Zájemci se mohou těšit například i na interaktivní workshop Sama Illingwortha o vytváření analogových her na základě výzkumu.

Důležitou součástí odborné způsobilosti jsou i takzvané měkké dovednosti (soft skills), na jejichž rozvoj se v nadcházejícím semestru PhD Akademie zaměří ve větší míře než dosud. Nabídne například kurzy nazvané Manažerské rozhovory, zpětná vazba, Řízení kariéry nebo Interdisciplinární spolupráce. S hledáním vlastních silných stránek a talentů i cest pro jejich efektivní rozvoj zase pomůže kurz věnovaný prezentačním kompetencím.

Přihlašování na kurzy PhD Akademie je již spuštěno, doktorandi se mohou registrovat sami prostřednictvím IS Edison, v záložce CŽV. Kurzy probíhají v českém nebo anglickém jazyce a jsou zakončeny certifikátem a některé možností kreditů v rámci aktivit disertačního semináře. Podrobné informace najdete na webu PhD Akademie.

Text: Martina Šaradínová, PR specialista pro VaV
Foto: Petr Havlíček

Vloženo: 27. 1. 2023
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9320 - Řízení VaV + PhD Akademie
Zpět