Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Proč a jak prezentovat výzkum? Poradí odborník z Edinburgh Napier University

Proč a jak prezentovat výzkum? Poradí odborník z Edinburgh Napier University
Jak zajímavě a srozumitelně představit vlastní výzkum, zaujmout různé cílové skupiny a zvýšit dopad své vědecké práce? I o tom bude hovořit přední světový odborník na komunikaci vědy Sam Illingworth z Edinburgh Napier University na dvou workshopech, kterých se mohou zájemci z VŠB-TUO zúčastnit 17. a 18. dubna.

Odborník na komunikaci vědy, oslovení veřejnosti a interdisciplinární výzkum již s VŠB-TUO spolupracoval v rámci PhD Akademie, kde pořádal kurzy pro doktorandy. Nyní jsou workshopy určeny pro širší publikum, přihlásit se mohou akademici a výzkumníci včetně začínajících mladých vědců a pracovníků z oblasti podpory mezinárodní spolupráce z VŠB-TUO. Edinburgh Napier University, na níž Illingworth působí, podepsala nedávno s VŠB-TUO Memorandum o porozumění.

V pondělí 17. dubna se od 14:00 uskuteční workshop nazvaný Effective Science Communication. „Budeme se zabývat tím, co to znamená efektivně komunikovat vědu a jak rozvíjet své sdělení poutavým a účinným způsobem tak tak, aby bylo vhodné pro všechny posluchače,“ uvádí v anotaci Illingworth. Jeho audiopozvánku najdete zde

O den později přijde v Business centru od 10:00 na řadu workshop Making an Impact with Your Research. Účastníci by po jeho absolvování měli získat lepší představu o tom, jak definovat klíčové publikum vlastního výzkumu, proč je oslovit a jak lze spoluprací zvýšit dopad vědecké práce. Audiopozvánka je dostupná zde

Sam Illingworth má zkušenosti s rozvíjením vlivu na širokou škálu zúčastněných stran, od tvůrců politik až po komunitní skupiny. Je autorem více než 75 odborných publikací, jeho h-index činí 18. Je také oceňovaným básníkem a herním designérem. Jeho práce vyvolala značný ohlas v místních, národních i mezinárodních médiích. Vystupoval například v BBC i NPR a o jeho práci informovaly časopisy Scientific American, Buzzfeed nebo Times Higher Education. Mimo výzkum vedl několik úspěšných workshopů psaní a psal také pro rozhlas a divadlo. Několik jeho divadelních děl bylo uvedeno ve Velké Británii, včetně Royal Shakespeare Company, a svou poezii  prezentoval na řadě míst včetně Edinburgh Festival Fringe a hudebního festivalu Green Man.

Na obou workshopech bude prostor pro diskuzi. Registrovat se můžete na:

Effective Science Communication (pondělí 17. 4., 14:00 – 15:30, Business Centre PI332) – online registrační formulář

Making an Impact with Your Research (úterý 18. 4., 10:00 – 12:00, Business Centre, PI232) – online registrační formulář

Text: Martina Šaradínová, PR specialista pro VaV
Foto: archiv SI

Vloženo: 4. 4. 2023
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9320 - Řízení VaV + PhD Akademie
Zpět