Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Odbornice na akademické psaní Dana Driscoll se podělí o zkušenosti v sérii workshopů

Odbornice na akademické psaní Dana Driscoll se podělí o zkušenosti v sérii workshopů
Expertka na akademické psaní a ředitelka Jones White Writing Center na Indiana University of Pennsylvania Dana Lynn Driscoll bude své zkušenosti opět sdílet s akademiky na VŠB-TUO. V září povede několik workshopů pro učitele, Ph.D. studenty i vedoucí závěrečných prací. Zájemci se na ně mohou hlásit již nyní.

Jsme rádi, že spolupráce s Danou Driscoll pokračuje a po loňské zkušenosti budou mít kolegové opět možnost účastnit se jejích velmi prakticky orientovaných workshopů. Letos profesorka Driscoll zopakuje sérii tří workshopů zaměřenou na začleňování akademického psaní do pregraduální výuky. Součástí nově bude i diskuze o výzvách a možnostech výuky v době ChatGPT a dalších textů generovaných umělou inteligencí,“ uvedla za organizátory Alena Kašpárková.

Série tří workshopů pod názvem Writing to Learn se uskuteční od 19. do 21. září. „Pokud se chcete dozvědět, proč je i na technické univerzitě důležitá výuka psaní a jak můžete své studenty efektivně podporovat prostřednictvím písemných úkolů a formativní zpětné vazby, přihlaste se. Budete mít možnost diskutovat, reflektovat svou vlastní výuku a vytvářet výukové materiály, které můžete přímo použít ve svých hodinách,“ zve na semináře Kašpárková. Zájemci se mohou registrovat zde.    

Školitelům Ph.D. studentů a dalším vědeckým pracovníkům/pedagogům, kteří se věnují podpoře doktorandů a začínajících výzkumníků při jejich publikační činnosti, bude určen Den profesního rozvoje. Uskuteční se 22. září a na programu bude mít informace například o efektivních postupech při podpoře studentů, metodách poskytování zpětné vazby a také nových technologiích včetně ChatGPT. Registrace je dostupná zde

Dana Lynn Driscoll vyučuje akademické psaní a poskytuje rozsáhlou podporu bakalářským a postgraduálním studentům napříč obory na IUP Writing Center. Má za sebou mnoho klíčových přednášek a workshopů po celém světě a publikovala více než 35 článků o teorii učení, výuce psaní, rozvoji psaní, centrech psaní a podobně. Je také spolueditorkou open-source učebnice Writing Spaces a během svého působení na Purdue University vedla také světoznámý Purdue Online Writing Lab (OWL), jednu z největších a nejstarších webových stránek zaměřených na akademické psaní.

Text: Martina Šaradínová, PR specialista pro VaV
Foto: Petr Havlíček 

Vloženo: 20. 6. 2023
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9320 - Řízení VaV + PhD Akademie
Zpět