Platnost příspěvku skončila 26. 3. 2024!

Stipendia na základě bilaterální spolupráce

AIA (Akademická informační agentura) opět zveřejnila stipendijní možnosti pro studenty a zaměstnance VŠ

Bilaterální spolupráce: stipendia Polsko

Studenti BSP, MSP a DSP a akademičtí pracovníci se mohou zúčastnit studijních či výzkumných pobytů v Polsku. Studenti mohou vyjet na min. 2 měsíce a max. celý akademický rok, akademici až na 7 měsíců. Detaily nabídek s popisem podmínek účasti ve výběrovém řízení naleznete ve vyhledávači stipendií. Žádosti přijímá AIA.

Termín pro podání přihlášek: 16. února 2024

Bilaterální spolupráce: stipendia Slovensko

Studenti MSP a DSP a VŠ pedagogové z ČR mají k dispozici po pěti stipendijních místech na Slovensku. Studenti mohou vyjet na min. 3 měsíce a max. celý akademický rok, pedagogové na max. 2 týdny přednáškového nebo výzkumného pobytu. Detaily nabídek s popisem podmínek účasti ve výběrovém řízení naleznete ve vyhledávači stipendií. Žádosti přijímá AIA.

Termín pro podání přihlášek: 16. února 2024

Rakousko, AKTION – pobyty v zimním semestru 2024/2025

AKTION Česká republika – Rakousko nabízí studentům MSP a DSP a VŠ učitelům financování pobytů v Rakousku v zimním semestru 2024/2025. Pobyty VŠ učitelů trvají od 1 do 3 měsíců, pobyty studentů mohou být až v délce jednoho semestru. Stipendium dosahuje 1250 EUR měsíčně. Žádost se podává online přes portál grants.at, další informace jsou k dispozici na stránkách programu AKTION.

Termín pro podání přihlášek: 15. března 2024

Německo, BTHA – letní školy a jazykové kurzy v Bavorsku

Česko-bavorská vysokoškolská agentura (BTHA) nabízí stipendia na letní školy a jazykové kurzy v Bavorsku. Ucházet se mohou studenti, doktorandi, vyučující a vědečtí pracovníci z veřejných VŠ v ČR. Přihlášky se podávají přímo přes web BTHA. Bližší informace naleznete na stránkách BTHA.

Termín pro podání přihlášek: 26. března 2024

Bilaterální spolupráce: stipendia Ukrajina

V návaznosti na „Dohodu mezi Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Ministerstvem školství a vědy Ukrajiny o spolupráci v oblasti školství a vědy“, která byla podepsána v Praze 22. 11. 2022, jsou ČR poskytována stipendia k absolvování celého VŠ studia v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu na jedné z ukrajinských univerzit. Pokyny pro přihlášení najdete v detailu nabídky. Žádosti přijímá MŠMT.

Termín pro podání přihlášek: 15. března 2024

Vloženo: 9. 2. 2024