Koučování je specifickou formou rozvoje, která prostřednictvím strukturovaného dialogu s koučem umožňuje prozkoumat různé perspektivy a hlubší vhledy do témat, která si koučovaný přeje posunout či řešit. Kouč klade cílené otázky, které vedou k zhodnocení situace a identifikaci nových možností. Na základě vzájemné dohody může koučovací proces obsahovat i prvky mentorinku, pokud je to pro koučovaného přínosné a relevantní.
Akademické koučování zahrnuje širokou škálu témat, která podporují rozvoj akademika v jeho akademickém životě, a to jak na úrovni osobní, tak i profesní. Níže jsou uvedeny příklady některých klíčových témat, která mohou být předmětem akademického koučování:
- nastavení a dosažení akademických cílů
- motivace k publikační činnosti
- asertivní komunikace a zvládání konfliktů
- manažerské dovednosti
- zvládání stresu
- rovnováha mezi pracovním a osobním životem
- zlepšení prezentačních dovedností
- sebedůvěra
- prevence syndromu vyhoření
Koučovací setkání jsou důvěrná a řídí se Etickým kodexem ICF.
Délka koučování je 50 minut. Počet následných setkání (obvykle 1 – 6) si domluvíme během prvního setkání na základě Vašeho cíle. Koučink si rezervujte minimálně 24 hodin předem prostřednictvím rezervačního systému. Do poznámky uveďte vaše telefonní číslo (pro případ potřeby rychlého kontaktu). Pokud se nemůžete dostavit, prosím o zrušení setkání přes rezervační systém min. 24 hodin předem.
Setkání jsou bezplatná a mohou jej využít akademičtí pracovníci, pracovníci pro VaV a studenti doktorského studia.
V případě dotazů kontaktujte koučku na .
Vaší koučkou je PhDr. Petra Klapuchová, Ph.D.
Petra má zkušenosti z akademické sféry (MUNI, VŠB-TUO, OSU, UPD Sorbonne, University of Ottawa, Universidad de Granada, University of Montreal) i z businessu, kde již řadu let působí jako koučka a lektorka (např. ve společnostech Microsoft, ABB, Ferrit, Vitesco, Brose, Seyfor, Kofola, Osram, KSR Industrial, ROBE lightning, Grupo Antolin, atd.).