Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Sportovní reprezentace VŠB-TUO - březen 2024

Světový pohár či postup na kvalifikaci pro OH v Paříži? Sportovci z VŠB-TUO patří mezi SVĚTOVOU ŠPIČKU!

ATLETIKA
Počátkem března proběhlo mistrovství ČR v silničním běhu na 10 km, kterého se zúčastnili i studenti VŠB-TUO. Pro bronzovou medaili si doběhl student 2. ročníku, který je i přes svůj mladý věk již velice zkušeným běžcem, Marek Krišica. Svou premiéru v závodě na 10 km zažil i student 1. ročníku Denis Václavík, který se z kratších běžeckých tratí pomalu přemisťuje na ty delší. Gratulujeme ke krásným výsledkům a těšíme se na další reprezentaci.

FLORBAL
Matyáš ŠINDLER člen Victoria VSC – UNIS odehrál v březnu celkem 10 ligových zápasů za florbalové Vítkovice. Z kraje měsíce byla ukončena základní část zápasem s pražským Butchis. Následně si Vítkovice jako čtvrtfinálového soupeře zvolili Bohemians. Vítkovice zvítězily v sérii na čtyři vítězná utkání v poměru 4:2. Matyáš si v této sérii zapsal 5 kanadských bodů. Koncem března se rozehrála i semifinálová série, kde se Vítkovice střetly s favoritem z Mladé Boleslavi. V prvních třech semifinálových utkáních Matyáš zaznamenal 3 kanadské body.

Jiří Besta:  člen Victoria VSC – UNIS se v měsíci březnu účastnil osmi superligových zápasu. Poslední kolo základní části odehrála Mladá Boleslav s Českou Lípou. Jiří si zapsal 2 kanadské body. Následovala čtvrtfinálová série play-off s Libercem. Tuto sérii ovládla Mladá Boleslav na zápasy v poměru 4:0. Besta zaznamenal v sérii 4 kanadské body. Následně Mladá Boleslav na konci března rozehrála semifinále s Vítkovicemi. Ve třech utkáních Jiří získal 4 kanadské body za 3 branky a 1 asistenci.

Michaela Kubečková: členka Victoria VSC – UNIS společně s Vítkovicemi v měsíci březnu zvládla čtvrtfinále play-off proti Bulldogs Brno v poměru 4:0 na zápasy. Michaela byla klíčovou hráčkou v této sérii a zaznamenala 9 branek a 2 asistence. V druhé polovině března bylo zahájeno semifinále proti FBC Ostrava. Po 4 zápasech byla série vyrovnaná 2:2. Michaela získala 3 kanadské body.

SILOVÝ TROJBOJ
1.března se studentka Ekonomické fakulty Denisa Turková zúčastnila 5. Evropského poháru univerzit v silovém trojboji ve Francii.
Denisa závodila v kategorii open do 52 kg. S celkovým výkonem 290 kg se umístila na 4.místě – dřep 115 kg, benchpress 57,5 kg (malá stříbrná medaile za tuto část trojboje) a mrtvý tah 117,5 kg.

SOFTBALL
Barbora Saviola – studentka FEI, reprezentantka v softballu a členka Victoria VSC UNIS – v tomto roce soutěží za italský tým ASD Saronno. V březnu tento tým, také za přispění Barbory, vyhrál mezinárodní turnaj Coppa delle Prealpi a dalšími dvěma výhrami také začal sezónu 2024.

SNOWBOARDING
Během měsíce března absolvovala studentka Klára Šonková několik mezinárodních závodů ve snowboardingu.

• 9.3. 2024 Winterberg Německo – světový pohár paralelní slalom 26. místo
  • 12.3. – 13. 3. 2024 se zúčastnila Evropského poháru ve švýcarském Davosu. Zde se v paralelním obřím slalomu umístila na 32. a 17. místě.
  • 16. 3. 2024 následoval další Evropský pohár ve Svatém Mořici, kde obsadila 36. místo
  • Další den 17. 3. 2024 obsadila 1. místo na FIS závodech ve Špindlerově Mlýně, tentokráte v paralelním slalomu.

SPORTY V PŘÍRODĚ
Fotbalová aréna v Hradci Králové se v sobotu 23. března proměnila v překážkovou dráhu závodu Gladiator Race. Součástí závodu bylo také Akademické mistrovství ČR v překážkovém běhu. Na jeho startu byly studentky Ekonomické fakulty Nikola Dostálová a Fakulty bezpečnostního inženýrství Barbora Hrabinová. Dle slov Nikoly byl závod skvěle připravený a moc si jej užila. Celkově studentky obsadily 28. a 55. místo v závodě žen.
Děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně štěstí při nadcházejících státních zkouškách.

STOLNÍ TENIS
Ve dnech 22.-24.3. se ve sportovní hale v Praze-Řepích uskutečnilo mistrovství republiky mužů a žen ve stolním tenise. Mistrem republiky ve smíšené čtyřhře se stal Jan Valenta a mistrní ČR ve čtyřhře žen Jana Vašendová. Jan Valenta získal možnost účasti na světové kvalifikaci pro Olympijské hry v Paříži.

Vloženo: 17. 4. 2024
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 713 - Institut tělesné výchovy a sportu