VŠB-TUO přivítá soutěžící krajského kola 46. SOČ

VŠB-TUO přivítá soutěžící krajského kola 46. ročníku středoškolské odborné činnosti.

Univerzita přivítá soutěžící krajského kola 46. ročníku Středoškolské odborné činnosti

3. 5. 2023 od 8:30 do 15:00 v prostorách Univerzitní auly. Více než 80 středoškolských studentů Moravskoslezského kraje zde bude obhajovat své práce v osmnácti oborech (od matematiky přes zdravotnictví, ochranu životního prostředí, zdravotnictví, informatiku až po pedagogiku či historii).

Program SOČ MSK 2024:

8:30 - 9:30 prezence studentů, poroty, hostů – prostory Univerzitní auly

9:30 - 10:00 slavnostní zahájení v hlavním sále UA1

10:00 - 15:00 obhajoby samostatných prací v odborných učebnách dle oborů

Pedagogové VŠB-TUO se dlouhodobě věnují studentům středních škol a připravují je na Středoškolskou odbornou činnost, ale i do jiných soutěží. V rámci Junior univerzity se studenti a jejich pedagogové mohou obracet na pracoviště Popularizace, které je propojí s mentory v daném oboru.

Úspěchů pravidelně dosahují se svými svěřenci pedagogové Katedry aplikované matematiky Fakulty elektrotechniky a informatiky, v loňském ročníku v krajském kole zvítězil student Matěj Šindler z Gymnázia Hladnov pod vedením doc. Mgr. Petra Kováře, Ph.D. s prací "Čtyřstěnná kostka". V roce 2022 do celostátního kola postoupili Tibor Račev a Vojtěch Duda, studenti Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy Frýdek-Místek s prací 3D tisk silikátových materiálů pod vedení doc. Ing. Hany Ovčačíkové, Ph.D. z Katedry tepelné techniky Fakulty materiálově-technologické, v současnosti jsou studenty naší univerzity. V roce 2021 zvítězila v celostátní přehlídce SOČ Veronika Trčková z Gymnázia O. Havlové pod vedením doc. Ing. arch. Evy Špačkové, Ph.D. z Katedry architektury Fakulty stavební.

Někteří kolegové spolupracují jako předsedové a členové poroty: Mgr. Markéta Janíková z Katedry společenských věd VŠB-TUO, doc. Ing. Oldřich Sucharda, Ph.D. z Katedry stavebních hmot a diagnostiky staveb FAST, Ing. Jan Gebauer, Ph.D. z Katedry automatizační techniky a řízení FS, Mgr. Petr Otipka, Ph.D. z Katedry matematiky a deskriptivní geometrie Fakulty strojní. Studentské práce hodnotí také další zástupci univerzit, firem, středních a základních škol a Střediska volného času.

Hlavním organizátorem krajského kola SOČ je Středisko volného času Korunka, na VŠB-TUO akci pravidelně koordinuje Mgr. Markéta Janíková z Katedry společenských věd a útvar Vztahy s veřejností.

Vloženo: 29. 4. 2024