Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Sdílení zkušeností v oblasti transferu technologií pro úspěšný rozvoj regionů

O tom, že podpora inovací a mezisektorová spolupráce hraje v současné době klíčovou úlohu společně diskutovali zástupci Centra transferu technologií VŠB-TUO (Ing. Hana Martiníková, Ph.D. a Ing. Michal Mokroš) a Prešovského samosprávného kraje (RNDr. Bibiána Matľák, PhD. a Mgr. Mário Popper). Návštěva se uskutečnila v rámci projektu „Efektívna verejna sprava“, jenž je Prešovským samosprávným krajem (PSK) v současné době realizován. Cílem bylo získat nové zkušenosti a dovednosti, které by mohly být uplatněny v rámci rozvojové strategie měst v celém regionu PSK.

Během návštěvy byli naši zahraniční hosté seznámeni s nabídkou služeb Centra transferu technologií VŠB-TUO, a to zejména s bohatými zkušenostmi právě v oblasti transferu technologií a podpory inovací. Slovenští hosté vyjádřili velké uznání vstřícnosti a otevřenosti našeho centra.

„Vaše pracovní zkušenosti a profesionalita byli pro nás cenným přínosem a doufáme, že myšlenky, které jste nám předali budou podnětem pro rozvoj možné spolupráce“, konstatovala RNDr. Bibiána Matľák, PhD.

V tomto kontextu bude nyní probíhat analýza s cílem definování konkrétních oblastí zájmu možné spolupráce.

 

 

Vloženo: 15. 3. 2023
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Ing. Lenka Oros
Útvar: 9720 - Centrum transferu technologií
zpět na seznam