Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Jsme hrdí na naši úlohu při transformaci teorie do praxe a společnou touhu přispět k pozitivní změně.

Seznamte se s výběrem zajimavých řešení, kterým jsme společně pomohli na svět, ochránili je a vybrané z nich jsme i úspěšně uplatnili v praxi. Všechny úspěšně licencované vynálezy nalezenete zde.

Komplexní systém automatického rozpoznávání a klasifikace plochých kol

Technologie je zaměřena na řešení problematiky opotřebení kolejí a konstrukce podvozku kolejového vozidla.

G– cooling system – revoluční brzdový systém

Návrh brzdového mechanismu, který téměř odbourá ztrátu brzdného účinku. Toto inteligentní řešení dokáže kotouč udržet v teplotním pásmu, které umožňuje maximální využití brzdného účinku. 

Technologie plnění formy pro výrobu víceplášťových trubek

Technologie je určena k naplnění formy dvěma a více sypkými materiály, které jsou následně určeny pro slisování do tvaru víceplášťové trubky. 

Kompozitní optovláknový senzor pro detekci tlakové síly

Řešení se týká víceúčelového kompozitního senzoru kolejových vozidel s optickými vlákny, zejména kompozitního optovláknového senzoru vhodného pro detekci tlakové síly vznikající průjezdem kola kolejového vozidla.

SMOKEMANovo desatero

Seriál Smokemanovo desatero správného topiče hravou formou představuje žákům, jak ušetřit za palivo a snížit vliv našeho vytápění na zhoršenou kvalitu ovzduší.

autinno

Společnost autinno s.r.o. je první SPIN-OFF společnost VŠB – Technické univerzity Ostrava. Její převažující činnost je založena rozvoji moderních technologií pro automobilový průmysl a jejich zavádění do praxe.