Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Co přinese propojení umělé inteligence a Metaversa?

Co přinese propojení umělé inteligence a Metaversa?
V estonském Talinu se koná konference PATLIB center Evropského patentového úřadu. Nejzajímavějším tématem prvního dne, byla umělá inteligence.

Ve dnech 11. a 12. května 2023 se koná v estonském Talinu konference PATLIB center Evropského patentového úřadu. Tento dvoudenní event má hybridní formát a už první den, přilákal  na online platformě nejméně tisíc účastníků z celého světa. 

Nejzajímavějším tématem prvního dne, byla umělá inteligence. První přednášku na téma "AI and metaverse- new rules in a rapidly changing world" přednesl Stephan Bauer, který se zaměřil na využití umělé inteligence v metaversu. Předváděl, jak je možné pomocí AI vytvořit virtuální postavy (avatary) a využít je například jako asistenty v PATLIB centrech.  Velmi zajímavé bylo i téma využití propojeného metaversa s umělou inteligencí pro pracovní účely (např. odstranění jazykové a prostorové bariéry pro firmy) nebo jeho využití pro výukové účely, kdy si žáci a studenti budou moci přednášené téma prožít doslova na vlastní kůži.   

Druhá přednáška s názvem "AI, metaverse and IP - are the rules of the game changing?" se zaměřila na vliv umělé inteligence na inovace a intelektuální vlastnictví v metaversech. Prezentovali ji Alexander Klenner-Bajaja z EPO, Luna Bianchi z Immanence, jejímž hlavním tématem v metaverzu byly NFT a Haver Järveoja, spoluzakladatel Ready Player Me. Diskutovali o tom, jak metaversum mění nejen zábavu a hry, ale také podnikání, nové způsoby práce a učení. Důraz byl kladen také na význam umělé inteligence v této oblasti. 

Již první den Konference Patlib 2023 přinesl mnoho zajímavých témat, která reflektovala rychlý vývoj v oblasti umělé inteligence a metaversu, ale nejen je. Tato akce umožnila účastníkům diskutovat o aktuálních tématech a vyměňovat si názory s dalšími odborníky.  

První den konference, je možné shlédnout na tomto odkaze: https://www.youtube.com/live/pR7TV5qhVfI?feature=share

Vloženo: 12. 5. 2023
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9720 - Centrum transferu technologií
zpět na seznam