VYHLÁŠENÍ 22. ROČNÍKU SOUTĚŽE ČESKÁ HLAVA 2023

Soutěž Česká hlava je určen pro české vědce, konstruktéry a nadané studenty vysokých škol.

Společnost Česká hlava je spolu s Úřadem vlády České republiky každoročním vyhlašovatelem stejnojmenných cen – nejprestižnějšího českého ocenění za vědu a výzkum, kterého mohou vědci v naší zemi dosáhnout.

Česká hlava je největší projekt pro rozvoj české vědecké a technické inteligence, tedy té části společnosti, která bývá mnohdy upozaděná, ačkoliv na ni stojí prosperita naší země.

Projekt vznikl před 19 lety z iniciativy intelektuálů v čele s Arnoštem Lustigem a Prof. Antonínem Holým  s jediným cílem – vytvořit projekt pro vědce a techniky, který by jim pomohl získat popularitu a prestiž, kterou v tak hojné míře věnujeme třeba sportovcům či umělcům.

Česká hlava však není jen nejvyšší vědecké ocenění, ale řada vzájemně provázaných projektů, jejichž cílem je popularizace vědy, výzkumu a vzdělávání u široké veřejnosti, ale i pomoc při utváření vhodných podmínek pro efektivní propojení výzkumu s výrobní praxí a nastavení takových podmínek, které tuto synergii umožní a podpoří.

Lhůta k podání přihlášek je pro všechny kategorie do 14. 7. 2023.

Více se o soutěži a podmínkách můžete dozvědět zde.

Vloženo: 13. 6. 2023
Útvar: 9720 - Centrum transferu technologií