Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

DEEP TECH FINDER

DEEP TECH FINDER
Nový Nástroj Evropského Patentového Úřadu Zrychluje Hledání Inovačních Startupů

Na posledním setkání odborníků z řad PATLIB center, představil Evropský patentový úřad svůj nový nástroj s názvem "DEEP TECH FINDER," který slibuje urychlit orientaci v rozrůstajícím se ekosystému inovativních startupů.

V poslední době zažíváme v Evropě skutečný boom v oblasti startupů. Mnoho z těchto firem, často se zaměřením na špičková technologická odvětví, se však setkává s výzvami při uvedení svých produktů na trh, jako jsou vysoké finanční nároky a rizika spojená s trhem a konkurečními technologiemi.

Technologické startupy často chrání své rozsáhlé investice pomocí mezinárodních patentů. DEEP TECH FINDER vznikl s cílem usnadnit investorům, společnostem a výzkumníkům hledání těchto technologicky vyspělých startupů, které mají v portfoliu přihlášky naznačující nadnárodní patentovou ochranu, konkrétně Evropský patent.

Tento nástroj tak umožňuje investičním skupinám a obchodním partnerům získat základní informace o takovýchto startupech. Zároveň umožňuje patentovým odborníkům a široké veřejnosti zjistit, jaké inovace se vyvíjejí v konkrétních technologických oblastech.

DEEP TECH FINDER se tak stává klíčovým prvkem pro propojení potenciálních investorů, podnikatelských partnerů a vědeckých pracovníků s perspektivními společnostmi, což může dále posílit dynamiku evropského startupového ekosystému.

Více je možné se dozvědět na https://www.youtube.com/watch?v=-TDv9qRdUKQ.

Vloženo: 23. 11. 2023
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9720 - Centrum transferu technologií
zpět na seznam