Platnost příspěvku skončila 24. 5. 2023!

Naši lidé pomáhají Ukrajině

Je to rok, co se mnoha lidem na Ukrajině významně proměnil život ze dne na den. Naše univerzita se dlouhodobě zapojuje tam, kde je třeba pomoci.

Naše aktivity za poslední rok ve vztahu k pomoci Ukrajině:

• VŠB-TUO se okamžitě zapojila do pomoci lidem, které zasáhl válečný konflikt na Ukrajině.
  • Našim ukrajinským studentům a zaměstnancům jsme nabídli pomoc s možnými problémy: pracovníci International Contact Point pomáhali například se zajištěním psychologa, doprovázeli zaměstnance a studenty na schůzky na úřadech a další místa, kde je tlumočení.
  • Nabídli jsme finanční pomoc studentům z Ukrajiny. Vyčlenili jsme finanční prostředky na podporu konfliktem zasažených studentů.
  • Do pomoci se zapojili i naši studenti, kteří pomáhali jak s manuálními činnostmi, tak i s administrativou, nebo zorganizovali potravinovou sbírku.
  • Pro studenty z Ukrajiny jsme otevřeli kurz českého jazyka, který zaštituje Ekonomická fakulta VŠB-TUO a je neplacený. Navíc jsme spustili také mimořádné přijímací řízení.
  • Stejně tak se zapojili i naši zaměstnanci z kolejí.
  • Část našich kolejí jsme nabídli uprchlíkům, jednalo se zejména o ženy s dětmi.
  • Univerzita nabídla další aktivity v rámci svých možností, například dopravu mikrobusy na úřady, sportovní vyžití v tělocvičně na kolejích přes ITVS nebo zapojení do kroužků.
  • Odborové organizace podporovaly stravování ubytovaných uprchlíků v Menze založením transparentního účtu.
  • Kariérní centrum VŠB-TUO pomáhá k+ portálem, oslovilo své partnerské firmy, které nabídly studentům brigády.
  • Do pomoci se zapojila i naše vědecká centra.
Vloženo: 24. 2. 2023