Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Povinnost nastavení vícefaktorového ověřování do SSO

21. 5. 2026 Oznámení
V roce 2026 zavádí VŠB-TUO povinné vícefaktorové ověřování (MFA) pro přístup k vybraným systémům. Jde o zákonný požadavek vyplývající z bezpečnostních předpisů a opatření na ochranu uživatelských účtů a univerzitních dat.

Od 1. 6. 2026 bude MFA vyžadováno pro připojení do VPN a přihlášení do SAP Fiori a od 1. 9. 2026 bude MFA povinné pro přihlášení do aplikací, které využívají SSO. Seznam univerzitních aplikací zapojených do SSO je uveden v dokumentaci IDOC > Hesla > Kde se používá jednotné heslo. Po uplynutí stanovených termínů se bez aktivovaného MFA do těchto aplikací nepřihlásíte.

Jak začít?

Důležité upozornění pro studenty! Pro přihlašování na učebnách je nutné mít aktivované TOTP ověřování. Jinou metodu ověřování zde není možné využít!