AI a tvůrčí procesy na univerzitě

29. 5. 2024, 9:30 - 11:30
 Business centrum VŠB-TUO, místnost 332
AI a tvůrčí procesy na univerzitě
Inspirativní seminář zaměřený na spojení umělé inteligence a tvůrčích procesů.

Milé kolegyně a kolegové,

Centrum transferu technologií ve spolupráci s Fakultou elektrotechniky a informatiky Vás srdečně zve na seminář "AI a tvůrčí procesy na univerzitě" zaměřený na spojení umělé inteligence, tvůrčích procesů a inovací, který se koná dne 29. května 2024 nově v UA 3 - modré posluchárně od 9:30 hod.

Zájem o umělou inteligenci roste, a my věříme, že je klíčem k odemčení nekonečných možností v akademickém světě. Naším cílem je představit vám základy AI a principy AI služeb, které mohou přinést revoluci do vašich výzkumných projektů.

Během semináře se zaměříme na vytváření kontextu pro úspěšné využití AI ve vaší práci a představíme vám praktické příklady, jak AI může obohatit vaše akademické procesy. Společně se podíváme i na budoucnost AI na univerzitě a jak může AI podporovat vaše inovativní myšlení a tvůrčí schopnosti.

Lektorem semináře je Ing. Michal Vašinek, Ph.D.; který se na Katedře informatiky FEI věnuje výuce a výzkumu v oblasti bioinformatiky a aplikacemi algoritmů umělé inteligence na širokém spektru oblastí od analýzy biomedicínských obrazů, přes kompresi dat,  zpracování textových dat a nebo jejich využití ve výuce. Od uvedení ChatGPT se snaží o osvětu v používání umělé inteligence napříč univerzitou, společně s kolegy organizuje diskuzní a osvětové akce přibližující principy moderní umělé inteligence a její možné aplikace.

Bližší informace naleznete v přiložené pozvánce. Registrovat se můžete zde.

Těšíme se na setkání s Vámi a na společné objevování nových horizontů v oblasti umělé inteligence!

49.833521N; 18.15999E
Vloženo: 26. 4. 2024
Kategorie:  Chystané akce
Útvar: 9720 - Centrum transferu technologií
Kontaktní osoby:  Ing. Nikolas Mucha, Ph.D.