Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Jaký byl rok 2021 pro Esport VŠB-TUO?

Rok 2021 byl pro Esport VŠB-TUO i navzdory pokračující pandemii skvělý. Univerzita se stále snaží držet linku nejlepší esportovní univerzity v České republice.

„Zároveň se snažíme podporovat ostatní vysoké školy a obecně celý esport svět,“ říká Jakub Čubík, zakladatel odvětví na VŠB-TUO. Mezi největší esportovní akce, organizované v roce 2021, patří turnaj v Dota 2, kterého se účastnili zástupci několika věkových skupin (Dota 2 Clash of Ages). Kluci odehráli také mezinárodní turnaj, jehož se účastnila Česká republika, Slovensko, Rusko, Kazachstán, Velká Británie, Finsko nebo Německo. „V prvním univerzitním Dota turnaji na Slovensku jsme skončili na druhém místě, stejnou příčku jsme obsadili i ve FIFA sekci v kole TopGamingu. A stříbro jsme si odnesli i v Esport lize vysokých škol, kde jsme školu reprezentovali v CS:GO,“ přibližuje Jakub Čubík. Bronzovou medaili si pak tým odnesl v 3E:Akademickém mistrovství od ESA ve hře League of Legends.

Rok 2021 s sebou přinesl i posílení v oblasti propagace: tým má nové dresy, čepice, podložky pod myš, velkého vlka v učebně, anebo nové video.

„Ve spolupráci s Katedrou metalurgie a slévárenství jsme vyrobili úžasné poháry pro Esportovní studentskou organizaci,“ říká pyšně Jakub Čubík.

A jaké má plány do roku 2022? I když do některých plánovaných aktivit zasáhla pandemie, čeká Esport VŠB-TUO řada výzev. „Budou se rozšiřovat turnaje, aktivně spolupracujeme s organizátory. Stejně tak se bude rozšiřovat i portfolio našich hráčů,“ dodává. Obměnou prošel i předmět Esport, základní principy a metody, který je na FEI vyučován. „Dlouhodobě se také snažíme spojit vědu s esportem. Čeká nás toho opravdu hodně,“ uzavírá Jakub Čubík. (red)

Vloženo: 24. 1. 2022